Teknoloji Haberleri

Yeni AirPods Pro ‘Fitness Takibi’ Özelliği ile Gelebilir

Apple, tam kablosuz kulaklık pazarının önderi olmasına karşın AirPods modelini Mart 2019, AirPods Pro modelini ise Ekim 2019’dan bu yana güncellemedi. Apple eserleriyle ilgili dengeli haberleriyle bilinen Bloomberg’den Mark Gurman‘a nazaran Apple, önümüzdeki bir yıl içinde her iki kulaklık modelinin de yeni versiyonlarını duyuracak.

Gurman’ın açıklamalarına nazaran yeni AirPods, mevcut AirPods Pro modeline emsal bir tasarım güncellemesi alacak ve daha kısa bir sap kısmına sahip olacak. Habere nazaran Apple, yeni kuşak AirPods’u bu yılın içinde duyuracak ki bu duyurunun iPhone 13 lansmanında gerçekleşmesi son derece mümkün.

Apple’ın üst düzey tam kablosuz kulaklıkları olan AirPods Pro’nun yeni versiyonu ise 2022 yılında duyurulacak. Gurman, yeni kuşak AirPods Pro’nun dizaynında rastgele bir değişiklik olup olmayacağını belirtmese de Apple’ın yeni ANC dayanaklı tam kablosuz kulak içi kulaklıklarının birer hareket sensörü ile geleceğini ve fitness takibi özelliğine sahip olacağını söyledi.

Aslına bakacak olursak şu ana kadar ortaya çıkan söylentiler, yeni jenerasyon AirPods Pro’nun bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini öne sürüyordu. Dolayısı ile Gurman’ın açıklamalarının söylentilerle çelişkili olduğunu söz edebiliriz. Bununla birlikte Gurman, Apple’ın AirPods ve AirPods Max için daha fazla renk seçeneği sunabileceğini de lisana getirdi.

Kaynak: https://www.webtekno.com/yeni-airpods-pro-fitness-takibi-ozelligiyle-gelebilir-h110457.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı