Teknoloji Haberleri

Yahoo yeniden el değiştirdi

İnterneti erken devirlerinde büyük popülaritesi yakalayan ve liderliğin keyfini süren Yahoo ne yazık ki rekabete direnemeyince elden ele dolaşmaya başlamıştı. Son olarak Verizon operatörün elinde olan Yahoo yeniden satıldı.

Sahibi değişti

ABD’nin en büyük operatörlerinden Verizon kendi medya kümesine sahip ve Yahoo’yu 4.5 milyar dolara bu kümeye dahil etmişti. 2015 yılında da 4.4 milyar dolara AOL kümesini satın almıştı. Böylelikle Engadget ve TechCrunch üzere tanınan bir ekosistem oluşturmuştu.

Bu hafta çekirdek operasyonlara daha fazla odaklanmak ismine Verizon tüm medya kümesini elden çıkardığını duyurdu. Apollo Küresel Management ismindeki konaklama kümesi tarafından satın alınan Verizon Media için 5 milyar dolar kıymet biçildiği tabir ediliyor. Verizon ise yüzde 10 hisseye sahip olacak.

Verizon böylelikle 5 milyar dolar üzere bir ziyana girmiş oldu. Yahoo beklenen performansı gösteremeyince pahasını de düşürdü. Aslında Verizon tarafından satın alındığı birinci hafta 1 milyar kişinin bilgilerini sızdırarak büyük bir skandala imza atmıştı.

Bundan sonra Yahoo’nun nasıl bir performans göstereceği merak konusu. Mail, finans, spor, cümbüş üzere kategorileri belli bir kitleye sahip fakat rekabet için yetmiyor. Apollo kümesi ise yeni bir çıkış başlatabilme ümidinde.

Kaynak: Donanım Haber

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı