Teknoloji Haberleri

Xiaomi Mi Band 7 için geri sayım: Özellikleri belli oldu!

Giyilebilir teknoloji pazarında öne çıkan üreticilerden birisi de Xiaomi. Şirketin bilhassa Mi Band serisiyle ülkemiz dahil tüm dünyada kıymetli satış başarılarına imza attığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl Mi Band 6 modelini piyasaya süren şirketin Mi Band 7 çalışmalarında son kademeye geçtiği öğrenildi. Pekala yakında tanıtılması beklenen akıllı bileklik, kullanıcılara neler sunacak?

Xiaomi Mi Band 7 özellikleri

Xiaomi, Çinli mikroblog sitesi Weibo’dan Mi Band 7’nin tanıtım tarihini duyurdu. Buna nazaran akıllı bileklik, 24 Mayıs’ta orta segmente hitap eden Redmi Note 11T serisiyle tıpkı aktiflikte tanıtılacak. Öte yandan paylaşılan tanıtım posteriyle de eserin tasarımı büyük ölçüde aşikâr olduğunu belirtelim.

Mi Band 7, evvelki modellerde olduğu üzere Standard Edition ve NFC Edition olmak üzere iki sürüme sahip olacak. Birebir vakitte daha da akıcı hale gelen arayüzüyle kullanıcı tecrübesini artıracak. Öte yandan performans konusunda kullanıcıları üzmeyecek ve özel idman modlarıyla Aerobik’ten Zumba’ya kadar birçok spor koluyla uyumlu olacak.

Akıllı bileklik; 490×192 piksel çözünürlüklü 1.56 inç boyutunda AMOLED panelle gelecek. Şimdi tam muhakkak olmasa da eserin kandaki oksijen düzeyini ölçeceği ve yerleşik GPS takviyesine sahip olacağı da argüman ediliyor. Öbür yandan Akıllı Alarm ve Güç Tasarrufu Modu üzere özelliklerle gelmesi mümkün.

Akıllı bilekliğin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de Always on Display olacak. Mi Band serisinde birinci kere kullanılacak bu fonksiyon, aygıt açık olmadığı vakit bile ekranda saat üzere makul bilgilerin görülmesine imkan sağlıyor.

Xiaomi Mi Band 7, üstte da belirttiğimiz üzere 24 Mayıs’ta Çin’de tanıtılacak. Çıkışından bir mühlet sonra küresel pazarlara da gelecek.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Mi Band 7, kullanıcıların beğenisini kazanabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Haber Kaynağı: Shiftdelete

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı