Mobil

Xiaomi 12S Ultra, 1 inç Sony IMX989 sensör ile geliyor

Xiaomi’nin büyük bir merakla beklenen Xiaomi 12S Ultra amiral gemisi için nihayet kamera ayrıntısı da ortaya çıktı. Sony’nin yeni IMX989 sensörü birinci kere Xiaomi 12S Ultra amiral gemisinde kullanılıyor.

Xiaomi 12S Ultra kamerası nasıl?

Xiaomi 12S Ultra ile ilgili şimdi donanım ayrıntıları aşikâr değil lakin firma kamera ile ilgili bir paylaşım yaptı. Paylaşımda 1 inçlik Sony IMX989 sensörünün kullanılacağı belirtildi. Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro ise farklı sensörlere yer verecek.

Xiaomi 12S ile ilgili enteresan ayrıntı

1 gün evvel eklendi

Aslında Sony IMX989 sensörü köşeden köşeye 1 inç ve burada biraz pazarlama makyajı görüyoruz. Yani 1-inch Type olarak tanımlanan ve sensörün tamamını kullanmayan bir sensör diyebiliriz. Afişlerde Type eklentisi kullanılmadığı için biraz aldatıcı olabiliyor.

1-inch Type sensörler biraz daha orta alanı kullanıyor ve böylelikle daha küçük lensler gerektiriyor. Gerçek 1 inçlik sensörün performansı yakalanamıyor. Xiaomi bu noktada Leica ile bir optimizasyon yapacak mı merak konusu. Esasen firma DxOMark testlerine girmeyeceğini açıklamıştı.

Diğer taraftan Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra modellerinin birinci etapta Çin’de piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Bu bakımdan küresel pazarın bir mühlet daha beklemesi gerekecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Xiaomi 12S Ultra hangi sensörü kullanıyor?

Haber Kaynağı: Donanimhaber

Haber URL: https://www.donanimhaber.com/xiaomi-12s-ultra-hangi-sensoru-kullaniyor–150183

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı