Teknoloji Haberleri

Windows 7 Tarih Oluyor!

Windows 7 Desteği, 14 Ocak 2020’de sonlandırıyor.

Microsoft, 22 Ekim 2009’da yayımlandığında Windows 7 için 10 yıllık ürün desteği sağlama taahhüdünde bulunmuştu. Geçen 10 yıllık süre tamamlandığı için Microsoft Windows 7 desteğini sona erdirdi. Bununla birlikte Microsoft, yeni teknoloji ve harika deneyimlere odaklanacağını bildirdi.

Windows 7 desteği için son tarih 14 Ocak 2020 olarak belirtildi. Ürün için artık Güncellemeler ve bilgisayarınızın korunmasına fayda sağlayıcı ek yazılım güncellemeleri sunulmayacak. Microsoft, hizmetlerinden faydalanmaya devam etmek isteyenler için Windows 10’a geçiş yapmalarına yönelik çağrıda bulundu.

Desteğin Sonlanması Ne Anlama Geliyor?

Bilgisayarınızda Windows 7 bulunuyorsa 14 Ocak 2020’den sonra cihazınıza artık güvenlik güncelleştirmeleri sunulmamaktadır. Bu nedenle, sürümünüz sizi ve verilerinizi daha güvenli tutmaya yardımcı olmak için en son güvenlik güncelleştirmelerini sağlayabilen Windows 10 gibi modern bir işletim sistemine yükseltmeniz önem taşır.

Bilgisayarımı Windows 10’a Yükseltebilir miyim?

Cihazınızın donanımsal olarak gerekli şartları karşıladığından emin olmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde son donanım özelliklerinden yararlanmak için, Windows 10 bulunan uyumlu bir bilgisayar edinmeniz daha faydalı olacaktır.

Windows 7 Desteği Son Bulduktan Sonra Tekrar Yüklenebilir mi?

Windows 7 destek sonundan sonra yüklenebilir ve etkinleştirilebilir; ancak güvenlik güncelleştirmeleri olmadığından güvenlik risklerine ve virüslere karşı daha savunmasız olacaktır. Destek tarihinin bitimi öncesinde işletim sisteminizi yükseltmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı