Yazılım

Windows 10 görev çubuğununa güncelleme geldi

Nisan ayında duyurulan, Windows 10 için “Haberler ve İlgi Alanları” isimli yeni vazife çubuğu özelliği işletim sisteminin KB5001391 güncellemesi ile artık kullanılabilir.

Windows 10 2004 ve 20H2 için kullanılabilen yeni özellik, direkt misyon çubuğuna entegre edilmiş bir haber beslemesinden oluşuyor ve tarayıcıya gitmeden en son haberleri, hava durumunu ve sıcaklığı öğrenmenizi sağlıyor. Microsoft’un açıklamalarına nazaran burada görüntülenecek olan haberler BBC, CNN ve Fox News üzere 4.500’den fazla kaynaktan gelecek.

Haber akışı özelleştirilebiliyor

Lakin, bu fonksiyonun herkes tarafından kullanılamadığına dikkat çekilmiş. Büyük olasılıkla önümüzdeki haftalarda şirket bu fonksiyonu daha fazla aygıt için uzaktan aktifleştirecek. Bu yavaş güncelleme Microsoft’un karşılaştığı tüm yanılgıları izlemesine imkan tanıyor. Tıpkı vakitte, bu türlü bir haber widget’ına gereksiniminiz yoksa, sağ tıklayıp uygun öğeyi seçerek direkt vazife çubuğundan basitçe devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Fakat, bu özelliği kapatmak konusunda tam emin olamadıysanız, özelleştirme de yapabilirsiniz. Örneğin, muhakkak bir habere tıklayarak, gelecekte daha fazla yahut daha az misal içerikleri görmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıyeten çeşitli haber ve haber kaynaklarını gizlemeniz de mümkün.

Kaynak: Donanım Haber

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı