Yazılım

Windows 10, Adobe Flash Desteğini Bu Yaz Sonlandırıyor

Dijital dünyanın en ikonik kesimlerinden biri olan Adobe Flash, geçtiğimiz yıl hayatımızdan uzaklaştırılması ismine en somut yaptırımlardan kimileriyle karşılaşmıştı. Evvel tanınan web tarayıcıları bir bir Flash takviyesini keseceklerini açıkladı, sonrasında ise şahsen geliştiricisi olan Adobe, Flash’ın fişini çekeceğini açıkladı.

Artık ise en tanınan masaüstü işletim sistemi olan Windows, Flash için dayanağı sonlandırmaya hazırlanıyor. Microsoft’un resmi Windows Blog’unda paylaşmış olduğu açıklamaya nazaran Adobe Flash, bu yaz prestijiyle Windows tarafında da dayanağını kaybedecek ve unutulmaya bir adım daha yaklaşacak.

Adobe Flash için Windows’ta sonun başlangıcı haziran ayı olacak. Haziran ayında yayınlanacak KB4577586 güncellemesi ile birlikte 1809 ve üzeri Windows 10 sürümleri, Adobe Flash takviyesini resmen kaybedecek. Temmuz ayına geldiğimizde ise KB4577586 güncellemesi, 1607 ve 1507 sürümlerinin yanı sıra Windows 8.1, Windows Server 2012 ve Windows Embedded 8 Standard için de Flash dayanağını sonlandıracak.

Microsoft, işletim sistemini Windows 10 21H1 yahut sonraki bir sürüme güncellediğinizde Flash’ın bilgisayarınızdan kaldırılacağının altını çiziyor. Böylelikle birinci defa Temmuz 2017’de duyurulan Flash’ın “ölümü”, Temmuz 2021 prestijiyle Windows için tamamlanmış olacak.

Kaynak: https://www.webtekno.com/windows-10-adobe-flash-destegini-sonlandiriyor-h109452.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı