Teknoloji Haberleri

Wi-Fi 6 Plus Destekli HUAWEI WiFi AX3 Router Piyasaya Çıktı

Wi-Fi 6, isminden da anlaşılacağı üzere yeni bir Wi-Fi standardı. 5G’nin dayandığı birebir gelişmiş teorilerin birçoklarını kullanarak daha süratli ve evvelki Wi-Fi kuşaklarına nazaran daha yüksek bant genişliği ile daha düşük gecikme mühleti sağlıyor. HUAWEI, Wi-Fi 6’yı birinci benimseyen şirketlerden biri. Hatta öteki markalar Wi-Fi 6 kullanmaya başlamadan evvel kendi “Wi-Fi 6 Plus” eserlerini piyasaya sürdü.

Huawei’nin Wi-Fi 6 Plus yönlendiricisi olan AX3’ün gücü, olağan Wi-Fi 6 standardının üzerine inşa edilen çip tabanlı hızlandırma teknolojisinde yatıyor. Huawei tarafından geliştirilen Wi-Fi 6 çipleri, HUAWEI WiFi AX3 ve Huawei’nin en yeni amiral gemisi cep telefonlarında kullanılıyor. Çip seviyesinde yapılan yenilikler, daha süratli ağ kontakları ve iletim suratları sağlıyor. Huawei’nin Wi-Fi 6 Plus’ı, olağan 80 MHz bant genişliğinden iki kat daha süratli çalışabilen 160 MHz’lik ultra geniş bir bant genişliğine sahip.

Wi-Fi 6 Plus ile HUAWEI WiFi AX3, kesimdeki en süratli yönlendiricilerden biri. HUAWEI WiFi AX3, tüm AX3000 yönlendiricileri ortasında en güçlülerinden biri olan Gigahome 1.4 GHz CPU barındırıyor.

HUAWEI AI Life uygulamasıyla heyetim, güç kaynağını ve ağ kablosunu bağlamak, HUAWEI WiFi AX3’ün yapılandırılması için kâfi oluyor. Günümüzde konutumuza gelen konukların birinci istediği şey Wi-Fi şifresi oluyor. Hepsini yönlendiriciye tek tek bağlamak yorucu olabilir, lakin HUAWEI WiFi AX3’ün tek dokunuşta ağ ilişkisi yapması bu durumu bir sorun olmaktan çıkarıyor.

Sürat ve sinyal kapsama yeniliği

Mesken ağları uzun müddettir düşük suratlar ve düşük sinyal kalitesiyle boğuşuyor. HUAWEI WiFi AX3, bilhassa bu iki sorunu ele almak için tasarlanmış.

Wi-Fi 6 Plus teknolojisi, daha yüksek sürat ve daha düşük ağ gecikmesi sunuyor. Bilhassa yönlendirici, Wi-Fi 6 Plus kullanıcı tecrübesini destekleyen Huawei telefonlarıyla birlikte kullanıldığında sürat tecrübesi kıymetli ölçüde güzelleştiriliyor.

Wi-Fi 6 Plus ile telefondan azamî indirme suratı 1349 Mbit/s ve azamî yükleme suratı 404 Mbit/s olarak ölçülüyor. Bu durum, Wi-Fi 5 ile telefondaki oranların iki katından fazla. 100 Mbit/s’lik bir fiber optik geniş bant hizmetine abone olan kullanıcılar, HUAWEI WiFi AX3 ağ kaynaklarını tam olarak kullanabiliyor. Bu yüksek süratli ağlar, her şeyin daha problemsiz çalışmasını sağlıyor. UHD 4K görüntü bile, görüntünün farklı kısımları ortasında atlarken donma olmadan evvelce indirilmiş üzere oynatılabiliyor.

TikTok üzere toplumsal medya platformlarında, bir görüntüden başkasına geçtiğinizde rastgele bir duraklama yahut yükleme müddeti olmaksızın bu ağlarda oynatılıyor. Şirket, konut ağınıza daha fazla aygıt eklemek istediğinizde bile ağ suratının düşmediğini belirtiyor.

HUAWEI WiFi AX3 Dual-Core router, 499 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla Huawei Online Mağaza’da satışa sunuluyor.

Kaynak: Technopat

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı