Sosyal Medya

WhatsApp tepkiler özelliğini genişletiyor!

Popüler iletileşme platformu WhatsApp yeni özelliklerini uygulamaya sokma konusunda ekseriyetle yavaş kalıyor. Lakin, birkaç ayda bünyesine yeni özellikler ekleyen Telegram’dan farklı olarak, daha istikrarlı davranıyor. Son olarak WhatsApp, ileti tepkilerini genişletiyor.

WhatsApp, istediğiniz emojiyle reaksiyon vermenize müsaade verecek

WhatsApp, şimdiye kadar 2 GB‘a kadar evrak gönderme, bir grupta 512 kişi ekleme ve Topluluklar gibi çeşitli yükseltmeler yaptı. Artık de şirket, iletileşme tecrübesini daha da artırıyor. Mayıs ayında şirket, kullanıcıların kendilerini daha güzel tabir etmelerini sağlayan WhatsApp ileti yansılarını kullanıma sundu.

Ancak reaksiyon için sadece altı emoji kullanma hududu yer alıyor. Artık ise WhatsApp, bu hududu kaldırmak için çalışıyor. Bu, WABetaInfo tarafından tespit edildi. Bu tespite nazaran şirket, istediğini bir emojiyi reaksiyon olarak kullanmanıza müsaade verecek.

WhatsApp’ın son beta sürümü yüklüyse, iletinize basılı tuttuğunuzda yeni bir + işareti yer alıyor. Bu işaretin üzerine dokunduğunuz vakit yüzlerce emoji içinden birini seçmeniz mümkün olacak. Bu da kendinizi tabir etmek için daha fazla seçenek manasına geliyor.

Henüz geliştirme kademesinde olan bu özellik, WhatsApp beta test kullanıcılarına dahi sunulmadı. Zuckerberg, özelliği birinci duyurduğunda reaksiyonları yeni tabirlerin eklenmesiyle dalga geçti. Bu da, yeni tabirler eklemenin bir sürpriz olmadığını gösteriyor.

Telegram’da ise reaksiyonlar için 17 emoji yer alıyor. Ek reaksiyonlar için ise Telegram Premium’a abone olmak gerekiyor. Birçok kullanıcı bu emoji sayısını kâfi buluyor. Fakat, WhatsApp, yeni adımıyla birlikte Telegram’a nazaran daha fazla avantaj sahibi olacak.

Tüm bunların yanı sıra WhatsApp, tepkiler için daha farklı çalışmalar da yapıyor. Bunlardan biri bir fotoğrafa ya da görüntüye kimin hangi reaksiyon verdiğini görmeyi daha kolay hale getirecek. Şimdilik albümü açmaya gerek kalmadan sırf reaksiyon vereni ve ne reaksiyon verdiğini görebiliyorsunuz lakin, medyanın kendisini görmek mümkün değil.

Peki, siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp reaksiyonlar özelliği kullanışlı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Haber Kaynağı: Shiftdelete

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı