Sosyal Medya

Twitter, ‘Spaces’i Web Sürümüne Getiriyor

Günümüzün en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, “Spaces” olarak isimlendirilen Clubhouse gibisi yeni özelliğini geçtiğimiz ay duyurmuştu. Twitter kullanıcılarının sesli sohbet yapmasına imkân tanıyan olan bu özellik, iOS sürümünde zati bir müddettir test ediliyordu. Bununla birlikte şirket, Android sürümünün de yolda olduğunu da bildirmişti.

Şimdiyse toplumsal medya devi, tıpkı Clubhouse’da olduğu üzere kullanıcıların sesli odalara dahil olabileceği yeni özelliğini Twitter’ın masaüstü sürümüne getireceğini doğruladı. Aksine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong ise Spaces önizleme kartlarının web sürümünde nasıl görünebileceğini gösteren ekran imajları paylaştı.

Twitter’ın yeni ‘Spaces’ özelliği web sürümünde bu türlü görünecek:

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buradaki temasa tıklayın.

Twitter, Spaces isimli özelliğin yalnızca iki kullanıcı ya da bir küme tarafından kullanılabileceğini geçtiğimiz aylarda doğrulamıştı. Bununla birlikte tıpkı Twitter’daki üzere davetle katılma özelliği ve yayın yapan şahıslara bahşiş verebilme üzere birçok farklı fonksiyonelliğin de Twitter Spaces’ta yer alacağı biliniyor.

Bu manzaralarda ise Spaces odalarının ön izleme kartlarının nasıl görünebileceği yer alıyor. Bilakis mühendislik uzmanı Jane Wong, yeni özelliğin masaüstü web’e geldiğine dair haberler olduğunu belirterek, özelliğin masaüstü web’in yanı sıra taşınabilir web’de de çalışması gerektiğini söyledi.

Şimdilik sadece taşınabilir aygıtlarda kullanılabilen Twitter Spaces, web takviyesiyle birlikte çok daha fazla sayıda kullanıcıya erişim sağlayacak. Bu daha geniş erişim, Twitter’ın hâlâ sırf iOS’ta mevcut olan Clubhouse ile rekabet etmesine yardımcı olabilir.

Twitter’ın yanı sıra Facebook, Spotify ve LinkedIn de Clubhouse gibisi sesli sohbet odaları özelliği üzerinde çalışıyor. Bu şirketlerin de yeni özelliklerini bu yıl içerisinde piyasaya sürmeleri bekleniyor.

Kaynak: http://www.webtekno.com/twitter-clubhouse-rakibi-yeni-ozelligi-spaces-web-surumune-getiriyor-h108355.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı