Oyun Dünyası

Türkiye’nin Wordle karnesi belli oldu!

Bazen Twitter’da gördüğünüz yeşil ve sarı renkli tetrisi andıran kutucuklarla, bazense düşünceli bir şekilde klavyeye bakarak geçirilen dakikalarla Wordle, çoğu internet kullanıcısının hayatına bir şekilde dokundu. Şubat 2022’de Bundle bünyesine katılan Wordle Türkçe 2,5 milyon kişiye ulaşmışken, gelin ülkemizin Wordle karnesine birlikte göz atalım.

En zor kelime: Elips oldu

Wordle Türkçe oyuncularının bulmakta en çok zorlandığı kelime “Elips” oldu. Oyuncuların yüzde 51’i kelimeyi ancak dördüncü ve sonraki denemelerinde bulabildi. Oyuncuların ortalama kelime tahmin süresi ise 3 dakika 32 saniye.

Aralarında tanıdık simaların da yer aldığı Wordle oyuncuları, Twitter üzerinden 290.000 kez skorlarını paylaştı. Her gece 00.00 – 01.00 saatleri arasında ortalama 100 bin oyuncu yeni kelimeyi çözüyor. Bir nevi Wordle bağımlıları yeni kelimelere sürekli aç.

Oyuncuların yüzde 78’inin Wordle’a mobil cihazlardan eriştiğini düşünürsek, oyunun yeni bir uyku öncesi rutini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’nin en başarılı Wordle kullanıcıları Kayseri’de yaşıyor. Kayseri’yi ikinci sırada Kahramanmaraş takip ederken Wordle Türkiye podyumunu İstanbul tamamlıyor. Başkent Ankara ise yedinci sırada.

Wordle Türkçe’de en başarılı iller

  1. Kayseri
  2. Kahramanmaraş
  3. İstanbul
  4. Konya
  5. Adana
  6. Samsun
  7. Ankara
  8. Denizli
  9. Eskişehir
  10. Mersin

Haber Kaynağı: https://shiftdelete.net/turkiye-wordle-karnesi

Haber “Shiftdelete” sitesinden alıntılanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı