MobilTeknoloji Haberleri

Telefonunuzda Yakınınızdaki Dronları İzlemek İster misiniz?

Merak etmeyin başlık aldatıcı değil. DJI, akıllı telefon kullanıcılarının yakındaki dronları izlemesine olanak sağlayacak bir proje üretiyor.

Yeni uygulama 2020 yılında piyasaya sürülecek.

Detaylarına göz atalım; DJI, Reuters’e göre , akıllı telefonu olan herkesin yakınındaki insansız hava araçlarını izlemesini sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Haber, dron endüstrisinde veri şeffaflığı konusunda daha geniş bir baskıyla duyuruldu.

DJI, izleme teknolojisinin bir akıllı telefon uygulamasıyla halka sunulmasını sağlayacak. Sadece Wi-Fi kullanarak, bir kişi uygulamayı yakındaki bir dronun kimlik numarasının yanı sıra dronun yeri, yüksekliği, hızı ve yönünü tanımlamak için kullanabilir. Yapılan başvuruların onaylanması halinde, uygulamanın 2020 yılında kullanıma açılması bekleniyor. Çinli şirket, yeni teknolojinin amacının “artırılmış güvenlik, güvenlik ve gönül rahatlığı” olduğunu söyledi.

Today @DJIGlobal demonstrated our direct drone-to-phone system to remotely identify airborne drones. If you’re curious about a drone in the sky, you can identify and track it with a free app. Coming next year, pending regulatory approval. Pretty cool: https://t.co/fJEXaMHELi— Adam Lisberg (@adamlisberg) 13 Kasım 2019

Telefonunuzda Yakınınızdaki Dronları İzlemek İster misiniz?

Kaynak: Reuters

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı