Teknoloji Haberleri

SteelSeries, eSpor Takımlarından Dark Passage’a Sponsor Oldu

SteelSeries, oyuna ve espora olan tutkusunu her şeyden önde tutarak tasarlamaya ve üretmeye devam ediyor. SteelSeries, oyun oynarken gereksinim duyulacak her şeyi itinayla araştırıp, oyunculara ve esporculara en iyiyi sunmak için çalışıyor. Oyunun ruhunu değiştiren eserler üretirken kendini de yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Bunun için oyuncuları ve atletleri üretimin tüm etaplarına dahil ediyor.

SteelSeries ekipmanlarının her biri, oyunu birinci elden deneyimleyen gerçek oyuncuların fikirleri, muhtaçlık ve istekleri göz önünde bulundurularak üretiliyor. Oynadığınız oyuna nazaran değişebilen ve her oyunda size mükemmel performansı sunmak için üretilen Rival 5 fare, tüm tasarım evrelerinde gerçek oyuncularla yapılan görüşmeler sonucunda en harika haline ulaştı. Üzerinde 9 adet tuş bulunan ve her biri özelleştirilebilen Rival 5 kendini tek bir oyunla sınırlamayan oyuncuların isteklerine nazaran her oyuna eşlik edebilmesi için özel olarak geliştirildi.

SteelSeries’in Prime serisindeki kulaklık ve fareler ise espor ve atletler için özel olarak üretilen ve üretimine yüzlerce esporcunun dahil olduğu bir seri olarak öne çıkıyor. Prime serisinde esporcuların en düzgün performanslarını sergilerken gereksinim duydukları her gereksinime yer verildi. Dünya çapındaki rekabetçi espor liglerinde uğraş eden 100’den fazla profesyonel esporcunun talepleri ve geribildirimleri ile tasarlanan Prime serisi oyunu kazanmak için oynayan esporcuların aradığı sürat, dayanıklılık ve sertlik üzere özellikleriyle öne çıkıyor.

Oyunu ve oyuncuları ön planda tutan SteelSeries, espor kulüpleri ve turnuvalarının da en büyük destekçilerinden biri olarak yer alıyor. Ülkemizde ve globalde düzenlenen turnuvaların sponsoru olmanın yanında, tertibini da üstlendiği turnuvalarla gençlerin ve esporun gelişimine takviye oluyor. SteelSeries ayrıyeten dünyaca sevilen ve büyük başarılara imza atmış birçok ekibe sponsorluk yapıyor. Bu sebeple de 2001 yılından bu yana espor dünyasının profesyonelleri öbür tüm markalardan daha çok mükafatı SteelSeries kullanırken kazandı. En yeterliler için en uygun ekipmanı üretmek üzere çalışan SteelSeries’in bugüne dek desteklediği espor grupları ortasında Fnatic, Virtus.Pro, Natus Vincere (NAVI) üzere dünya devleri yer alıyor.

SteelSeries; League of Legends, Counter Strike: Küresel Offensive, Dota 2, Fortnite ve Player Unknown’s Battle Grounds üzere oyun dünyasının tanınan ve itibarlı oyunların profesyonel liglerinde yarışan birçok farklı grubun faal sponsoru. Conter Strike: Küresel Offensive turnuvalarında muvaffakiyet üzerine muvaffakiyet yakalayan Faze Clan, Dota 2’de zafere doymayan Team OG ve League of Legends’da vadiye hükmeden FunPlus Phoenix üzere küresel muvaffakiyetlerin sahibi grupların da faal sponsorluğunu SteelSeries üstleniyor.

Dünyada birçok espor kadrosu ve turnuvasının bir numaralı destekçisi SteelSeries, Dark Passage sponsorluğu ile dayanaklarına bir yenisini daha ekliyor. Türkiye’de kurulan birinci espor gruplarından ve espor alanında Türkiye’ye birçok birincisi yaşatan Dark Passage ekibi ve dünyanın önder etraf üniteleri üreticisi SteelSeries güçlerini birleştirdi.

2003 yılında kurulan Dark Passage Esports Club, 17 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en esaslı, en başarılı ve en tanınan espor kulüplerinden biri olarak isminden kelam ettiriyor. Sportmenlik ve ahlaki bedellerin en az muvaffakiyetler kadar değerli görüldüğü Dark Passage esporun farklı branşları ve liglerinde performans gösteriyor. Ülkemizde League of Legends alanında birinci defa Dünya Şampiyonası’na katılan grup olmanın yanı sıra Dark Passage, milletlerarası arenada yarışarak Bulgaristan Şampiyonası zaferi ile yurt dışında kupa kaldıran birinci Türk grubu unvanına da sahip. Dark Passage’ın bugüne dek aldığı 4 Türkiye Büyük Finali, 6 orta periyot Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor.

Dark Passage ekibi ulusal ve milletlerarası alanda ismini duyurmayı başarmış, sevilen esporculardan oluşuyor. Dark Passage’ın ormanı Tayfun “Typhoon” Gümüş’e, orta koridoru Emre “Kofte” Akça’ya, alt koridoru Samet “Coldraa” Safran ve Alihan “Pbd” Ocaklı’ya, üst koridoru ise Türkiye’nin en sevilen eporcu ve yayıncılarından olan Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya’ya emanet. Kadronun antrenörlüğünü ise Furkan “Lynx” Arıkovan üstleniyor. Dark Passage tarihinden gelen deneyimi ve tecrübelerini SteelSeries’den aldığı takviye ile Sihirdar Vadisi’ne taşıyor.

Oyuncuların ve oyunun içinden gelen SteelSeries 20 yıllık tecrübesini ve tutkusunu espor dünyasında hayata geçirdiği sponsorluklar ve turnuva tertipleri ile her seferinde gözler önüne seriyor. Türkiye’nin en esaslı ve deneyimli ekiplerinden Dark Passage’ın sponsoru olarak da oyundaki yerini bir sefer daha sağlamlaştıran SteelSeries, en düzgün esporcular ve oyuncular için en düzgün ekipmanları üretmeye devam ediyor.

Kaynak: Technopat

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı