Teknoloji Haberleri

State Street, Özel Kripto Para Birimi Kuruyor

Kripto para piyasasının gündemi de yapısı üzere epey değişken. Her gün yesyeni bir haberle uyandığımız bu değişken piyasa artık ne olursa olsun gücünü kanıtlamış durumda. Daima artan ilgi, devir dönem yaşanan negatif gelişmelere karşın eksilmeden devam ediyor ve kripto paraların geleceği artık sırf yatırımcıları değil, direkt ülkelerin ekonomik siyasetlerini da etkiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Çin’den gelen can sıkıcı haberlerin akabinde bu hafta kripto para piyasası için daha keyifli geçti diyebiliriz. Son olarak El Salvador’un Bitcoin’i resmi para ünitesi olarak ilan etmesinden sonra emsal bir atılımın de Hindistan’dan geleceği konuşuluyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken bankalar da bu dönüşüme ahenk sağlamak için adımlar atıyor.

State Street, kripto para ve dijital varlıklar üzerine çalışacak bir ünite kuruyor:

Bu manada değerli bir adım atma kararı alan finans kuruluşlarından biri de ABD’nin en esaslı bankalarından olan ve dünya genelinde hizmet veren State Street oldu. Banka, sadece dijital varlıklara, kripto para piyasasına ve blok zinciri teknolojisine odaklanacak yeni bir dijital finans ünitesi kuruyor.

ABD merkezli finans kuruluşu, birebir vakitte yeni bir elektronik ticaret platformu da kurmayı hedefliyor. Bu platform, bankanın kripto para hizmetleri ve dijital varlık ağıyla entegre çalışacak. Finans bölümünün geleceğini etkileyecek en büyük güçlerden biri olarak kripto paraları gördüklerini belirten CEO Ron O’Hanley ise gelişmeye ait yaptığı açıklamada müşterilerinin piyasaya artan ilgisini ve muhtaçlıklarını karşılayabilecek bir sistem kurmayı hedeflediklerini belirtti.

Kaynak: https://www.webtekno.com/state-street-kripto-para-birimi-kuruyor-h110984.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı