Mobil

Samsung kamera odaklı Galaxy K serisini yeniden canlandırıyor

Samsung, 1 Şubat’ta tanıtılacak Galaxy S23 serisi amiral gemisi akıllı telefonlarının lansmanına hazırlanıyor. Etkinliğe sayılı günler kala Güney Koreli şirketin kamera odaklı Galaxy K serisini yeniden canlandıracağına dair bilgiler ortaya çıktı.

Samsung’un şu anda Galaxy S, Galaxy Z, Galaxy A ve Galaxy M olmak üzere dört ana akıllı telefon serisi var. Yakında şirket Galaxy K’yi de geri getirecek. Hatırlayacağınız üzere seri kapsamında piyasaya sürülen son model 2014 yılında çıkış yapan Galaxy K Zoom‘du.

Cihazın ön yüzü sıradan bir akıllı telefon olarak tasarlanırken arka tarafında tam teşekküllü bir kamera ünitesi vardı. Odak ve diyafram açıklığına ince ayar yapmayı mümkün kılıyordu. Ancak seri o yıllarda çok popüler değildi.

Yeni Galaxy K telefonlar yolda

Yakında piyasaya sürülecek Samsung Galaxy K748 isimli model Bluetooth SIG sertifikası aldı. Böylece cihazın Bluetooth 5.3 desteği sunacağı netleşti. Daha önce Galaxy K741 ve Galaxy K746 modelleri de BIS tarafından sertifikalandırılmıştı.

Galaxy K serisi akıllı telefonların sertifika web sitelerinde listelenmesi yakında satışa sunulacaklarına işaret ediyor. Şu an için yeni modellerin teknik özellikleri hakkında çok fazla bilgi yok. Ancak önümüzdeki günlerde daha fazla detayın ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

URL: https://www.donanimhaber.com/samsung-kamera-odakli-galaxy-k-serisini-yeniden-canlandiriyor–159854

Haber Kaynağı: Donanimhaber

Teknoloji Haberleri 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı