Mobil

Samsung, 120 Hz iPhone 13 ekranlarının tek tedarikçisi olacak

Apple ve Samsung ortasındaki yeni bir iştirak hakkında bilgiler ortaya çıktı. Sızan bilgilere nazaran Samsung, yeni iPhone‘lar için Apple’a ekran tedarik eden tek iş ortağı olacak.

iPhone 13 Pro ve Pro Max, 120 Hz ekranla gelecek

Yalnızca iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max‘in 120 Hz yenileme suratına sahip yeni LTPO AMOLED ekranlarını alacağı söyleniyor ve bunlar sadece Samsung Display tarafından üretilecek. Yalnızca bununla da kalmayarak, Samsung Electro-Mechanics sert ve esnek baskılı devre kartlarını da (RFPCB) tedarik edecek.

Bu materyal, OLED panelini anakarta bağlamak için kullanılıyor. RFPCB sert, fakat katlanabilir bir kart ve bu da daha âlâ eser dizaynlarına ve elektrik sinyallerinin daha süratli iletilmesine müsaade veriyor. Ayrıyeten RFPCB’ler, daha klasik olan FPCB’lerden kıymetli bir materyal. Öte yandan Samsung Electro-Mechanics, geçtiğimiz yıl RFPCB işinden çıkmayı düşünmüştü, zira son birkaç yıldır kâr etmiyordu ve kartları tedarik ettiği son eser iPhone 12 idi. Görünüşe nazaran şirket bu alanda, iPhone 13 kuşağından sonra bir çıkış yakalayabilir.

Kaynak: Donanım Haber

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı