Mobil

RouteQ, bisiklet özelliğiyle şirketlere maddi tasarruf sağlayacak

Taşımacılık şirketlerine yazılım tahlilleri geliştiren RouteQ, navigasyon yazılımına eklediği bisiklet özelliğiyle şirketlere maddi tasarruf sağlayacak.

Artan yakıt maliyetleri nedeniyle filosunu bisikletle araçlarla genişletmeyi planlayan şirketler için bisikletli teslimat özelliği yayına girdi. RouteQ, bisiklet rotalarını gösteriyor ve multimodal nakliyat zincirleri için çoklu araç sistemini destekliyor. Bu sayede nüfusun ağır olduğu kentlerde hub noktalara kamyon yahut kamyonetlerle nakliyat yapılıp, hub noktalardan sonra bisikletler ile dağıtım yapılabilecek. Nakliyecilik yapan kişinin hangi aracı kullandığını belirtmesi kâfi. Daha evvel araç seçenekleri ortasında kamyonlar, binek arabalar ve yaya teslimatı seçenekleri bulunuyordu. Artık bu seçenekler ortasına bisiklet dayanağı eklendi.

Bisiklet seçeneği seçiliyken oluşturulan rotalarda bisiklet yollarına, yaya yollarına ve sakin parklara öncelik veriliyor. Merdivenler, üst geçitler ve bisikletin erişemeyeceği yerler rota dışında tutuluyor. Böylelikle bisikletli kuryenin yollarda güvenli sürüş yapmasını, dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmasını ve müşteriye daha kolay şekilde ulaşmasını sağlıyor.

AB ülkeleri 2035’teki fosil yakıtlı araç yasağını destekledi

19 sa. evvel eklendi

RouteQ’nun bisiklet güncellemesi ve çoklu nakliyat yenilikleri, şirketlerin kent içinde aktif teslimat için süratli ulaşımı kolay bir biçimde kullanmalarına, kısa uzaklıklı teslimat maliyetlerini düşürmelerine ve yüksek seviyede müşteri memnuniyeti sağlamalarına imkan tanıyacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • RouteQ bisiklet özelliğiyle şirketlere maddi tasarruf sağlayacak

Haber Kaynağı: Donanimhaber

Haber URL: https://www.donanimhaber.com/routeq-bisiklet-ozelligiyle-sirketlere-maddi-tasarruf-saglayacak–150179

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı