Teknoloji Haberleri

Renault Grubu, Türkiye’de otomobil aksesuarları geliştirecek

Türkiye’deki satış sonrası mühendislik operasyonlarına 2018 yılı prestijiyle tartı vermeye başlayan Renault Kümesi, Oyak Renault çatısı altında bulunan Küresel iş Hizmetleri Yöneticiliği bünyesinde, başta mühendislik, satınalma ve pazarlama olmak üzere satış sonrası grubu kuruyor.

Yapılan açıklamada birinci etap işe alım operasyonlarını tamamlayan satış sonrası ekibinin projelerin iş transferi süreçlerini de tamamladığı bildirildi. Renault Kümesi’nin araba projeleri ile eş vakitli olarak aksesuar geliştirme çalışmalarını da Türkiye’den yürütecek olan mühendislik takımı tıpkı vakitte, Fransa’daki merkez satış sonrası mühendislik grubuyla birlikte inovasyon çalışmaları da yürütecek.

Takımın amaçları ortasında, yüksek teknoloji aksesuarlar alanında pazarın öncülerinden olan Uzak Doğulu firmalar ile Türk firmalar ortasında mümkün iş birliği yapılarının kurulmasına ortam sağlamak olacak. Bu gayeyle Türkiye Satış Sonrası Tertibi Bilgilendirme Toplantısı geniş bir iştirakle online olarak gerçekleşti. Proje kapsamında, yüklü Türkiye pazarı satış hacimleri çerçevesinde çalışan Türk aksesuar tedarikçilerine dünya pazarlarına ulaşma fırsatı da sunulacak.

Renault Grubu’nun Renault, Dacia ve Lada markalarına ilişkin araba projelerine yönelik satış sonrası aksesuarlarının kıymetli bir kısmı, Oyak Renault Araba Fabrikaları bünyesinde yeni kurulan satış sonrası mühendislik takımı tarafından geliştirilecek. Renault Kümesi, geliştirilecek araba aksesuarlarının satınalma ve iş geliştirme/pazarlama operasyonlarının bir kısmını da yeniden Türkiye’den yürütecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Kümesi Satış Sonrasından Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Hakan Doğu, ‘Grubumuzun araba projelerine yönelik satış sonrası aksesuarlarını, Oyak Renault Araba Fabrikaları bünyesinde kurulan satış sonrası hizmetler grubumuzun Fransa’daki mühendislik takımlarıyla ortaklaşa geliştirecek olması Türkiye pazarına ve kümenin en verimli tesislerinden Oyak Renault’a olan itimadın bir göstergesidir.

Yeni organizasyonumuzla küresel ölçekte aksesuar eserleri satınalma operasyonları da artık büyümekte olan Türk satınalma takımının katkıları ile yönetilecek. Bu gelişme, araba ve aksesuar dünyasında çalışan Türk tedarikçilerimizin milletlerarası pazarlara açılmasında değerli bir fırsat olacaktır.’ sözlerini kullandı.

Kaynak: Donanım Haber

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı