Mobil

Qualcomm’un amiral gemisi Apple’a yenildi

Qualcomm ürettiği taşınabilir işlemciler ile bugüne kadar binlerce telefona hayat verdi. Telefon fiyatlarındaki artış nedeniyle amiral gemisi telefon satışları düşmüş olsa da, kesim Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888‘e odaklanmış durumda. Birinci test sonuçları ortaya çıkmaya başladı.

Snapdragon 888 performans testi: Apple A14 ve A13’e yenildi

İşlemci testi kelam konusu olduğunda birinci akla gelen yazılımlardan birisi olan Geekbench’in 5. sürümünde, Snapdragon 888 ve Apple A14 Bionic karşı karşıya geldi. Apple her vakit olduğu üzere tekrar Qualcomm’un işlemcisini geride bıraktı.

Tek çekirdek performasında hem A14 hem de A13, Snapdragon 888’i geride bırakıyor. Çoklu çekirdek performansına geçildiğinde 888’in, A13’ü geride bıraktığı görülüyor. Bu Qualcomm açısından makus bir durum olsa da, son kullanıcı için birebir şeyi söylemek pek mümkün değil. Çünkü bu iki işlemci direkt rakip değil.

Apple’ın işlemcileri yalnızca iPhone modellerine güç verirken, Qualcomm’un işlemcisi ise Android aygıtlarda kullanılıyor. Ayrıyeten Qualcomm, GFXBench kullanarak grafik testlerinden elde edilen sonuçları da paylaştı.

Snapdragon 888, GFXBench‘de Aztec Ruins sahnesinde 86 fps alarak grafik performansı konusunda da Apple A13 ve A14’ün gerisinde kalmış oldu. Apple A13 birebir sahnede en az 89,70 fps alarak Snapdragon 888‘i küçük bir farkla geride bıraktı. Apple A14‘ün birebir sahnede 102.24 fps aldığını görebiliyoruz.

Test sonuçlarına nazaran Snapdragon 888‘in evvelki Qualcomm işlemcilerine nazaran CPU performansı yüzde 25 artarken, GPU performansı da yüzde 35 arttı. Snapdragon 888 performans testi sonuçları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

* Kaynak: shiftdelete.net

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı