Mobil

PUBG Mobile listede; 2020 yılının en iyi mobil oyunları!

2020 yılının bitmesine kısa bir mühlet kaldı. Pek çok açıdan farklı bir yıl olan 2020 yılında dünyanın alışkanlıklarının değiştiğine şahitlik ettik. Hiç olmadığı kadar taşınabilir oyun oynayan milyonlarca insan bu oyunlarda milyarlarca dolar da harcamayı ihmal etmedi. Uzun bir müddettir listelerde en çok oynanan taşınabilir oyun haline gelen PUBG Mobile 2020 yılında en çok harcama yapılan oyun oldu. İşte 2020 yılının en düzgün taşınabilir oyunları ve oyunseverlerin en çok harcama yaptığı oyunlar:

2020 yılının en düzgün taşınabilir oyunları; Listede hangileri var?

SensorTower tarafından yayımlanan yeni datalara nazaran 2020 yılı katiyetle taşınabilir oyunların yılı oldu. Milyar dolarlık harcamalara sahne olan taşınabilir oyun listesinde birinci sırada şaşırtmayacak bir halde 1 Ocak ve 14 Aralık bilgileriyle birlikte 2.6 milyar dolarlık gelir toplayan PUBG Mobile var. Dünyanın en tanınan ve ‘para harcanan’ oyunu olan PUBG Mobile’ı 2.5 milyar dolarlık harcama ile Honor of Kings takip ediyor.

Geçen yıla nazaran PUBG Mobile yüzde 64.3’lük bir artış yaşarken, Honor of Kings de geçen yıla nazaran yüzde 42.8’lik bir artış yaşıyor. Listede en çok harcama yapılan üçüncü oyun Pokemon GO oluyor. Oyunseverler Pokemon GO için, 1.2 milyar dolarlık harcama yapmış. Coin Master, 1.1 milyar dolarlık harcama ile dördüncülük koltuğuna otururken, listede sırasıyla 1.1 milyar dolarlık harcama ile Roblox ve 958 milyon dolar ile Monster Strike yerini alıyor.

Koronavirüs salgınının akabinde taşınabilir oyun dalı harika bir yükselişe tanıklık etti. Taşınabilir oyun kesimi bu yıl yaklaşık 75.4 milyar dolarlık gelir elde etmeyi başardı. Geçen yıla oranla yüzde 19.5’lik artış yaşayan bölüm karantinanın da tesiriyle kıymetli bir ivme yakaladı. Pekala gelecek yıl da bu ivme devam edecek mi? Yorumlarda fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* Kaynak: shiftdelete.net

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı