Oyun Dünyası

PES 2022’nin ‘Tamamen Ücretsiz’ Olabileceği Söyleniyor

KONAMI’nin geliştirdiği tanınan futbol oyunu Pro Evolution Soccer‘ın yaklaşmakta olan yeni sürümüyle ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Andy Robinson isimli bir editör, katıldığı bir podcast yayınında oyunla ilgili çok büyük yeniliklerin yaşanacağını öne sürdü. Şayet tezler gerçek olursa, bu durumun en çok da oyunseverleri mutlu edeceğini söyleyebiliriz.

Andy Robinson, katıldığı podcast yayınındaki tezlerinin kaynağını açıklamadı. Yalnızca kulağına çalınan bir şeyler olduğunu tabir eden Robinson, KONAMI’nin PES 2022’yi nitekim de değiştireceğini ima etti. Daha sonra bu imanın altını açan editör, kimsenin beklemediği bir açıklama yaptı.

“PES 2022, büsbütün fiyatsız bir oyun olacak”

Andy Robinson’un açıklamalarına nazaran PES 2022, fiyatsız bir oyun olarak piyasaya sürülecek. Böylece oyuncular, PES 2022’ye sahip olmak için rastgele bir ödeme yapmak zorunda kalmayacaklar. Şirket muhtemelen, yaklaşmakta olan oyunundan oyun içi ögelerle para kazanmaya çalışacak. Lakin bu tezin temelsiz olma ihtimalinin de var olduğunu unutmamak gerekiyor.

KONAMI’nin neden bu türlü bir şey planladığını anlamak güç. Çünkü şirket, PES 2021’i yeni bir oyun olarak piyasaya sürmek yerine oyun içi güncelleme olarak yayınlamış, adıl odaklarının PES 2022 olduğunu açıklamışlardı. Ayrıyeten PES’in olağan sürümüne kıyasla biraz daha sadeleştirilmiş versiyonu PES Lite, esasen fiyatsız olarak piyasaya sürülüyor. Baş karıştıran argüman, bir müddet gündemi meşgul edecek üzere görünüyor…

Kaynak: https://www.webtekno.com/pes-2022-tamamen-ucretsiz-olabilecegi-soyleniyor-h111970.html

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı