Teknoloji Haberleri

Otomobil Duvar Kağıtları Bulabileceğiniz 6 Platform

Akıllı aygıtların ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla birlikte hayranlık duyduğumuz şeylerin duvar kağıtlarını cihazlarımızda kullanır olduk. Ferdî aygıtlarımız için hayli güzel bir şahsileştirme usulü olan duvar kağıtları, günümüzde hareketli olarak bile kullanılabiliyor. Duvar kağıdı olarak kullanılmaya en müsait şeylerden biri olan arabalar, milyonlarca hayrana sahip olmalarından ötürü bu alanda en çok içeriğe sahip şeylerden biri.

Duvar kağıdı edinmek istediğimizde şu an binlerce farklı site ve platform bulmak mümkün. Fiyatlı ve fiyatsız olmak üzere yüksek çözünürlüklü araba duvar kağıtları bulunduran platformların başında ise WSupercars ve Unsplash geliyor. Bu yazımızda bu iki platforma ve öteki alternatiflerine göz atacağız.

Araba duvar kağıtları bulabileceğiniz platformlar:

  • WSupercars
  • Unsplash
  • Zedge
  • FavCars
  • Set As Wall
  • Pexels

Yalnızca harika arabalar üzerine manzaraları bulabileceğiniz WSupercars:

WSupercars, araba tutkunları için bir duvar kağıdı cenneti sayılabilir. Bu site, sadece arabaların olduğu duvar kağıtları içeriyor ve her markanın çabucak hemen her modeli için kategoriler oluşturarak ziyaretçilere kolaylık sağlıyor. Duvar kağıdını istediğiniz arabanın modelinden motor cinsine kadar filtreleyip yüksek çözünürlükle indirebildiğiniz WSupercars, 4K çözünürlüğe kadar fiyatsız olarak duvar kağıdı edinebilmenizi sağlıyor.

Fotoğrafçılar tarafından çekilen profesyonel manzaraların yer aldığı Unsplash:

Vaktini fotoğraf düzenlemeyle geçiren herkesin aşina olduğu ve kullandığı Unsplash, büsbütün fiyatsız olarak istenilen kategoride görsel bulmanızı sağlıyor. İçerdiği görsellerin tümü telif haksız olduğu için profesyonel işlerde bile kullanılabilen Unsplash, araba kategorisinde de binlerce fiyatsız ve yüksek çözünürlüklü duvar kağıdı sunuyor. Unsplash’in bir öteki hoş yanı ise her bir fotoğrafın kim tarafından çekildiğini yahut yüklendiğini görebiliyor olmanız.

Akıllı telefonlarınız için Zedge:

Listemizdeki platformlar ortasında taşınabilir bir uygulamaya sahip olan tek platform olan Zedge, duvar kağıtlarının yanı sıra zil sesleri de bulabileceğiniz geniş bir havuz. Bilhassa taşınabilir platformlar için uygun çözünürlükte duvar kağıdı bulmanın çok kolay olduğu Zedge, araba duvar kağıtları arayan ziyaretçiler için de hayli geniş bir yelpaze sunuyor. Uygulamanın iOS ve Android için indirme temaslarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıların çektiği fotoğraflardan oluşan geniş bir ver bankası FavCars:

FavCars, araba fotoğrafları çekmeyi seven kullanıcıların fotoğraf yükleyebileceği geniş bir platform. Tıpkı WSupercars’ta olduğu üzere markaları ve modelleri filtreleme seçeneği olan FavCars, veritabanında yüzbinlerce araba görseli barındırıyor. FavCars’ı başka platformlarla kıyaslanabilir yapan şey ise görsellerin büsbütün istenilen çözünürlüğe nazaran kırpılarak indirilebiliyor olması.

Marka ve model filtreleyebileceğiniz Set As Wall:

Son derece minimal bir arayüze sahip olan Set As Wall, her kategoriden duvar kağıdı bulabileceğiniz geniş bir platform. FavCars ve WSupercars’taki üzere marka filtreleme opsiyonu da bulunan Set As Wall, bu özelliği geniş kapsamlı olarak sunmasa da ziyaretçilerin en süratli biçimde sonuca ulaşmasını sağlıyor.

Etkileyici ve sanatsal fotoğraflarla Pexels:

Pexels, listemizin ikinci sırasında yer alan Unsplash ile hayli emsal bir platform. Unsplash’in bilakis telif hakkı satın alma opsiyonu da içeren Pexels, görsellerin kaç kişi tarafından görüntülendiğini, hangi pozisyondan yüklendiğini ve hatta hangi tarihte çekildiğini bile gösteriyor. Pexels’i özel kılan özelliklerinden biri ise filtreleme ekranından renk seçerek sırf o rengin hakim olduğu görselleri listeleyebiliyor olmanız.

Bu yazımızda araba tutkunlarının zevklerine uygun duvar kağıtları bulabilecekleri sitelerden ve platformlardan bahsettik. Siz de duvar kağıdı bulmak için kullandığınız platformları yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.webtekno.com/otomobil-duvar-kagitlari-platformlar-h108489.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı