Teknoloji Haberleri

Netflix; Spider-Man sinemaları, Uncharted sineması ve öteki Sony sinemalarının yayın haklarını satın aldı

Dünyanın en büyük görüntü akış platformlarından biri olan Netflix, kendisi ismine kıymetli muahedeye imza attı. 2022 yılından sonra yayınlanacak olan Sony sinemaları sinemalarda vizyona girmesinden sonra Netflix’te yayınlanacak.

Wall Street Journal’ın haberine nazaran Sony, 2022’den sonra yayınlanacak olan sinemalarını sinemalarda yayınlanmasının akabinde Netflix’te yayınlanması ismine Netflix ile bir muahede yaptı. Mutabakat 2022 ve 2026 ortasındaki sinemalar için geçerli olacak. Mutabakat için Netflix’in ödediği fiyat açıklanmadı fakat Variety’nin kaynaklarına nazaran önemli bir ölçü ve dalda rekora imza atılmış olabilir.

2022 yılından sonraki sinemalar için geçerli olacağı için Spider-Man’in son sineması Spider-Man: No Way Home ve Venom 2 için bu muahede geçerli değil. Lakin ilerleyen süreçte Sony’nin yayınlanacak olan Venom sinemaları ve Spider-Man sinemaları olacağı biliniyor, onlar bu muahedeye dahil olacak. Ayrıyeten oyun uyarlaması olan Uncharted sineması, Marvel üretimi olan Morbius, Brad Pitt başrollü Bullet Train ve başarılı animasyon filmi Spider-Man Into the Spider-Verse 2 bu muahedeye dahil olan öne çıkan üretimler.

Bu imaller dışında daha birçok üretim bulunuyor ve ayrıyeten Sony’nin PlayStation oyunlarından uyarlama sinemaları ve Marvel imali başka sinemalar de 2026 yılından evvel yayınlandığı durumda Netflix’e gelecek. Netflix’in kütüphanesi önümüzdeki yıllarda daha da büyüyecek üzere duruyor.

Kaynak: Donanım Haber

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı