Yazılım

Microsoft’tan Windows 10 Evrak Gezgini’ne makyaj: İşte yeni simgeler

Yazılım devi Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için Evrak Gezgini‘ne görsel değişiklikler kazandıran yeni bir güncelleme yayınladı. Şirket bu yılın ikinci yarısında hayata geçireceği kapsamlı görsel revizyon öncesinde ısınma cinslerine başladı.

Windows Insiders programı üyeleri için yayınlanan en son test sürümü Geri Dönüşüm Kutusu, Disk Şoförleri, Dokümanlar, Masaüstü, İndirilenler, Müzikler, Fotoğraflar ve Görüntüler klasörlerine ilişkin simgelerin yenilendiğini gösteriyor.

Sun Valley daha fazlasını getirecek

Belge Gezgini’ndeki simgeler artık Fluent Design (Akıcı Tasarım) esintileri taşıyor. Herşey bununla sonlu değil. Evrak Gezgini yeni simgelerle birlikte kimi öteki görsel değişiklikler de içerecek.

Sol kenar çubuğundaki öğeler ortasındaki boşluğun artması, kompakt mod ve Evrak Gezgini’mi dokunmatik denetim için daha uygun hale getiren başka kimi yenilikler kelam konusu.

Microsoft şu anda Windows 10’a kapsamlı bir görsel revizyon getirecek “Sun Valley” kod isimli büyük güncelleme üzerinde çalışıyor. Windows 10 21H2 sürümü 2021’in ikinci yarısında, büyük olasılıkla Ekim ayında genel kullanıma sunulacak.

Kaynak: Donanım Haber

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı