Yazılım

Microsoft, Windows 10 takviyesini ne vakit bitireceğini açıkladı

Dünyanın en tanınan işletim sistemi Windows‘un yeni sürümü çok yakında geliyor. Microsoft’un yaptığı duyuruya nazaran yeni Windows, 24 Haziran’da resmi olarak tanıtılacak. Her ne kadar bu durum pek çok kullanıcıyı heyecanlandırsa da öbür problemleri beraberinde getirdi.

Şirketin duyurusundan sonra kullanıcılar, Windows 10 için verilen dayanağın ne vakit sonlanacağını merak etmeye başladı. ABD’li teknoloji devi bu tarihi açıkladı.

Microsoft’un logosundan ilham aldığı kamerası ortaya çıktı

Windows 10, 2025 yılında emekli olacak

Hayat döngüsü sayfasında bulunan bilgilere nazaran, Microsoft 14 Ekim 2025’e kadar Windows 10 takviyesini sürdürecek. Lakin bu süreçten sonra daha fazla güncelleme gelmeyecek ve muhtemel problemler şirketin kontrolünden çıkacak. Belirtilen tarihten sonra, Windows 10 işletim sistemi çalıştıran aygıtlar artık güvenlik ve kalite güncellemeleri almayacak.

2015’te piyasaya sürüldüğünde, Windows 7 ve 8’in en âlâ özelliklerinin şahane bir kombinasyonu olan Windows 10, pak masaüstüne ve dokunmatik ekran özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazandı. Kullanıcıların evvelki sürümden mutlu olmadığını bilen CEO Satya Nadella, Windows 10’un bir yıl boyunca fiyatsız olacağını duyurdu.

Böylece Nadella, kullanıcıları Windows 7 ve 8’den vazgeçmeye teşvik ederken, müşteri memnuniyetini de sağlamış oldu. Herkes için işletim sistemini daha yeterli hale getiren CEO, 24 Haziran tarihinde son sürümünü beğenilere sunacak. Yeni Windows’un neler sunacağı ise 24 Haziran tarihinde muhakkak olacak.

Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz. Şirketin Windows 10 yerine öteki bir sürüm çıkarması gerçek karar mı? Bahisle ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Haber Kaynağı: https://shiftdelete.net/microsoft-windows-10-destegini-ne-zaman-bitirecegini-acikladi

Haber “Shiftdelete” sitesinden alıntılanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı