Yazılım

Microsoft Outlook’u Progressive Web Uygulamasına Dönüştürdü

Microsoft, Outlook.com ve Outlook’u Web posta hizmetleri için Aşamalı Web Uygulamalarına (PWA) dönüştürmektedir. Bu, herhangi bir Outlook kullanıcısının web uygulamasını Windows, macOS, Chrome OS ve PWA’ları yerel olarak destekleyen diğer platformlara yüklemesine olanak sağlar. Outlook, Windows 10’un bir parçası olarak gelen Windows Mail istemcisine yararlı bir alternatiftir.

PWA’lar, doğası gereği, esasen hala web siteleridir, ancak geleneksel uygulamalar gibi görünmelerini sağlamak için daha iyi önbellekleme, bildirim özellikleri ve arka plan işlevleri içerir. Microsoft, geçen yıldan beri Windows uygulamaları için PWA’ları yavaşça kullanıyor ve Outlook, şirketin Word ve Excel gibi diğer Office ürünleri için de benzer uygulamaları görebileceğimizin bir işareti.

Microsoft Outlook'u Progressive Web Uygulamasına Dönüştürdü

Chrome veya Brave gibi bir Chromium tarayıcısı kullanıyorsanız, Outlook.com desteği şu anda yayındadır. Outlook.com adresini adres çubuğundan kolayca yükleyebilirsiniz; Windows veya macOS’ta yerel bir uygulama gibi işlem görür.

Microsoft ayrıca , Gmail, Google Drive ve Google Takvim desteğini Outlook.com’a getirmeyi deniyor. Yazılım üreticisi, geçtiğimiz hafta entegrasyon için “küçük bir Outlook.com kullanıcısı grubu denemesi” olduğunu doğruladı .

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı