Yazılım

Microsoft Edge tarayıcısına VPN özelliği geliyor: İşte detaylar

Microsoft, Edge tarayıcısında çevrimiçi güvenliği ve kapalılığı güzelleştirecek yeni bir özellik test etmeye başladı. Yazılım devi internet tarayıcısına Cloudflare tabanlı bir VPN hizmeti entegre etti. Microsoft Edge Secure Network isimli bilhassa ilgili birtakım ayrıntılar netleşmiş durumda.

Microsoft çalışanları bile eski PC’de Windows 11 kullanıyor

17 sa. evvel eklendi

Edge tarayıcısına derinlemesine entegre edilen yerleşik VPN fonksiyonu en son geliştirme yapısında kendini gösterdi. Microsoft Edge Secure Network özelliği webde gezinirken datalarınızı şifreleyerek internet servis sağlayıcınız da dahil olmak üzere üçüncü taraflarca erişilemez hale getiriyor.

Fiyatsız lakin hudutlu

Microsoft Edge’teki yerleşik VPN, HTTP protokolü kullanılsa bile tüm trafiği şifreli bir tünel aracılığıyla iletilecek. Ayrıyeten engellenen sitelere erişmek için coğrafik pozisyonunuzu maskeleyebileceksiniz. Microsoft Edge Secure Network özelliği kullanıcılara fiyatsız olarak sunulacak lakin aylık 1 GB trafik hududu olacak.

Kelam konusu hizmet Cloudflare ile ortaklaşa oluşturuldu. Cloudflare şirketi kullanıcıların ferdî datalarını saklamıyor. Tarama oturumlarıyla ilgili tüm bilgilerin 25 saat sonra silindiğini belirtelim. Yeni özelliğin ne vakit genel kullanıma sunulacağı konusunda şimdi bir bilgi yok.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Microsoft Edge tarayıcısına VPN özelliği geliyor: İşte ayrıntılar

Haber Kaynağı: Donanimhaber

Haber URL: https://www.donanimhaber.com/microsoft-edge-tarayicisina-vpn-ozelligi-geliyor-iste-detaylar–147949

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı