Oyun Dünyası

McDonalds, FazE Clan’e Sponsor Oldu

E-spor camiası, şu ana kadarki en büyük sponsorluk anlaşmalarından birini gördü. Dünyanın en büyük fast-food zincir restoranlarından biri, bir Counter-Strike takımına sponsor oldu.

Dünyanın dört bir yanına yayılan Amerika menşeili restoran zinciri McDonald’s, Counter-Strike takımı FaZe Clan ile sponsorluk için anlaştı. Sponsorluk, takım üyelerinin bir McDonald’s restoranında oyun oynadıkları bir videoyla duyuruldu.

McDonald’s ve FaZe Clan’in ilk ortak videosu:

  • Tweet’i görüntüleyemiyorsanız tıklayın.

Dünyanın en tanınmış Counter-Strike takımlarından biri olan FaZe Clan, dünyanın en büyük restoran zincirlerinden biri olan McDonald’s’tan sponsorluk aldı. McDonald’s, diğer zincir restoranların aksine e-spor ve genel anlamda video oyunlar alanında bir kuruluşa daha önce sponsor olmamıştı. Şirket bu konuda biraz geriden gelmiş olsa da sonunda ilk adımını attı ve ilk izlenimlere bakılacak olursa bu sektördeki adını güçlendirecek. FaZe üyeleri, daha önce kişisel ve ortak YouTube kanallarında McDonald’s ürünlerine birçok kez yer vermişti. Üyelerin hunharca dev McDonald’s menüleri yediği videolar, görünüşe bakılırsa olumlu sonuç verdi.

Anlaşmaya göre McDonald’s’ın takıma olan desteği karşılığında FaZe Clan üyeleri, şirketin hazırladığı bir içerik serisinde yer alacak. Söz konusu içerikler, muhtemelen yukarıdaki sponsorluğun duyurulmuş olduğu video tadında olacak.

FaZe Clan CEO’su Lee Trink, yapılan işbirliğiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “FaZe’de çeşitliliği ve kapsayıcılığı önceliklerimizin ön sıralarına taşımaya devam ediyoruz ve yolu açan McDonald’s gibi ikonik bir markayla ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Bu, FaZe’nin markamızı oyun dünyasının ötesine taşımasının bir başka örneğidir. Hayranlarımızın bu çığır açan ortaklıktan ortaya çıkacak içerikleri beğenmelerini umuyoruz.”

Kaynak: https://www.webtekno.com/mcdonalds-e-spor-takimi-sponsor-oldu-h113121.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı