Teknoloji Haberleri

Marvel Yakında NFT Dijital Koleksiyon Ürünleri Çıkaracak

2021’de hayatımıza giriş yapan ve bir anda epey popülerleşen NFT’ler, sanatkarlardan futbol ekiplerine, fenomenlerden sinema yapımcılarına bir anda herkesin ilgi alanı haline geldi. Tweetler, sanat yapıtları, fotoğraflar ve aklınıza gelebilecek daha pek çok şey binlerce dolar karşılığında NFT olarak satın alınırken şirketler de bu dünyadan uzak kalmak istemediklerini attıkları adımlarla gözler önüne serdi.

Artık Marvel da bu şirketler ortasına katılıyor. Çizgi romanlarıyla ve dev sinematik evreniyle dünyanın her köşesinden milyonlarca hayran edinen Marvel, hayranlarının karşısına artık de NFT’ler ve çok daha fazlası ile çıkmaya hazırlanıyor.

Dijital çizgi romanlar, 3D heykeller ve NFT’ler satın alınabilecek:

Marvel’ın bir blog yazısı ile duyurduğu yeni habere nazaran VeVe Digital Collectibles isimli uygulamanın sahibi olan Orbis Blockchain Technologies Limited ile yeni bir iştirak kuruldu. Bu iştirak ile Marvel hayranları VeVe Digital Collectibles’ın Android ve iOS uygulaması üzerinden Marvel’ın özel NFT koleksiyon eserlerini, dijital çizgi romanları, 3D heykelleri satın alabilecek. Hayranlar ayrıyeten sahip oldukları ender dijital koleksiyon eserlerini kendi vitrinlerinde sergileyebilecek ve diledikleri özel NFT’leri de satışa sunabilecek.

Resmi Marvel NFT eserlerini ve satışa sunulan öteki tüm eserleri satın alabilmek için VeVe’nin uygulama içi para ünitesi olan ‘gems’ gerekecek ve NFT sahipleri de bunları VeVe’nin ikincil pazarı aracılığıyla tekrar satabilecekler.

Marvel Entertainment lideri Dan Buckley yeni iş iştiraki ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Başından beri koleksiyonculuk bir Marvel hayranı olmakla el ele gitti. “Bizim üzere VeVe de koleksiyonculuğun eser kadar tecrübeyle de ilgili olduğunu anlıyor ve bu tecrübesi önümüzdeki yıllarda hayranlarımız için genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” biçiminde konuştu. Bu da önümüzdeki devirde çok sayıda özel Marvel NFT dijital koleksiyonu ile karşılaşacağımız manasına geliyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/marvel-nft-fijital-koleksiyon-urunleri-cikaracak-h111598.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı