Teknoloji Haberleri

Maliye Bakanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Telaşlarımız Var

AA’nın Editör Masası programına konuk olan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, son devirlerin en çok konuşulan hususlarından kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Kripto para konusundaki gelişmeler için büyük tasalar taşıdıklarını tabir eden Bakan Elvan, bu mevzuda bir bakan yardımcısının görevlendirildiğini açıkladı.

Dijital para ile kripto para ayrımının yapılması gerektiğini ve ikisinin farklı bahisler olduğunu lisana getiren Bakan Elvan, “Kripto paralarla ilgili bizim çok büyük telaşlarımız var. Yalnızca bizim değil bunu tüm dünya tartışıyor. Bilhassa Bitcoin’e yönelik bir bakan yardımcımızı görevlendirdik. Bu çalışmalar sonuçlanınca kamuoyu ile paylaşacağız” formunda konuştu.

Merkez Bankası, dijital para konusunda çalışıyor

Dijital para konusunun farklı olduğunu ve Merkez Bankası’nın bu mevzu üzerinde çalıştığını tabir eden Bakan Elvan, “Bir yol haritası oluşturuldu. Bunun üç temel bileşeni var. Bunlardan bir tanesi teknolojik altyapı konusu, ikincisi tüzel alt yapı, üçüncüsü de mali altyapı. Dijital parada, teknolojik altyapı, tüzel altyapı ve iktisadi ve mali altyapı çalışmaları yapacağız” sözlerini kullandı ve açıklamalarını şu formda tamamladı:

“Teknolojik altyapı için Ar-Ge projesi yürütülüyor, yasal altyapı için hazırlığımızı yaptık. Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok önemli korkularımız var.”

Kaynak: https://www.webtekno.com/maliye-bakani-kripto-para-kaygilarimiz-var-h107573.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı