Yazılım

Makine ekibi 2.5 saatlik muazzam bir Half Life belgeseli hazırladı

Günümüzde görüntü oyunlarını bir hobi edinen ve hayatından kıymetli bir kesim ayıran oyuncuların büyük bir kısmı Half Life serisini oynamıştır. Tekrar büyük bir çoğunluğunun da en sevdiği oyunlar ortasındadır elbet. Half Life’ı bu kadar hoş yapan birçok ayrıntı var elbette: Oynanışı, sesleri, atmosferi, cihanı ve elbet kıssası.

Oyunu hoş yapan ayrıntılar ortasında birçok oyuncu sanırım öykü ve kozmosu farklı seviyordur diyebiliriz. Oyunda bize gösterilenler dışında arka planda yaşananlar, cihanın geçmişi, Black Mesa’da olanlar ve çok daha fazlası oyunun kalitesine kalite katıyor. Cihana dair en ince ayrıntısı ne yazık ki oyunu oynarken öğrenmek bir epey sıkıntı. Fakat Makine takımı büyük bir emek harcayarak oyuna dair öğrenebileceğiniz tüm bilgileri bir belgesel haline getirmiş.

Half Life: Öngörülemeyen Sonuçlar

Oyun yüklü içerikler hazırlayan Makine isimli internet sitesi, geçtiğimiz günlerde bu büyük emeklerle hazırladıkları Half Life belgeselini YouTube kanallarından yayınladı. Yaklaşık 2.5 saat uzunluğundaki belgesel, size oyuna dair tüm bilgileri yüksek kalite bir belgesel kıvamında sunuyor. 

Öngörülemeyen Sonuçlar ismi ile yayınlanan belgeselin müellifi ve kurgucusu Barkın Deniz, ses koordinatörü ise Shockvoice. Belgeselin seslendirme takımında ise Shockvoice, Uğur Taşdemir, Şevval Kılınç, Ozan Can Yıldız, Mina Kabar, Taha İnci, Tunç Budak, Ozan Etuzsoy, Efe Avcı, Yaren Yıldırım, Su Erk, İrem Coşkun, Nihat Gülses, Yunus Sarıca ve Taha Kaan bulunuyor.

Bahsi geçen belgeseli aşağıdan izleyebilirsiniz. Makine’nin internet sitesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Donanım Haber

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı