Oyun Dünyası

Konami’den eFootball bekleyenlerini üzecek karar!

Konami bu yıl vizyon değişikliğine giderek PES serisini bitirip eFootball oyununu free-to-play(oynaması ücretsiz) olarak yayınlama kararı aldı. Bu durum çoğu oyuncu tarafından olumlu karşılansa da bir kesim tarafından da olumsuz karşılandı. Konami oyundan yeni ayrıntıları paylaştı ve çoğu hayran oyunu demoya benzetti.

Bir hayran eFootball’ın bir demoya benzediğini belirtti

PES serisinin yerine geçen ücretsiz eFootball‘da bu yıl yalnızca dokuz lisanslı takım ve gösteri maçları bulunacak. Aynı zamanda yapım ilerleyen tarihlerde Ana Lig(Master League) gibi modlarla ücretli genişleme alacak. Ancak şirket henüz genişletmeler ile ilgili herhangi bir tarih açıklamadı.

Birçok hayran bunun bir demoya benzediğini söyledi. Söylem oldukça dikkat çekti ve Konami de bu fikri doğrulayarak; “Birçok yönden evet. Bu bir demo. İnsanların mümkün olan en kısa sürede eFootball ile tanışmasını istiyoruz. Bu nedenle sınırlı sayıda takım ve mod ile piyasaya sürülecek.” dedi. Konami lansman sırasında oyun içerisinde mikro işlem olmayacağını da söyledi. Böylece bu konu da kesinliğe kavuşmuş oldu.

Konami, Match Pass isminde yeni sistem getiriyor

Konami eFootball’da oynanan maçlara göre öğeleri kazanmak için bir sistem getirdiklerini ve isminin Match Pass olduğunu söyledi. Bu sistem favori oyuncularınızı aday göstermenize ve oyuncuları kazanmanıza olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra oyunda ücretsiz ve ücretli maç biletleri bulunacak.

Oyunun MyClub‘ta yer alan ve ‘Özel Temsilciler‘ ismine sahip sistem yerine bir Battle Pass özelliğine geçeceği düşünülüyor.

eFootball ücretsiz olarak sunulacak

FIFA serisi ile şu zamana kadar rekabet içerisinde olan PES, 2014 yılında çıkan oyunundan sonra FIFA‘nın oldukça gerisinde kalmıştı. Yeni nesil oyun dünyasına bir türlü adapte olamayan seri artık sona erdi. eFootball ismiyle piyasaya sürülecek olan yapım ücretsiz olarak sunulacak. Bunun yanı sıra yakın zamanda bir ‘Online Performans Testi‘ adı altında eFootball’ın bir demosu yayınlanmıştı. Bunun ardından da şirket tanıtım fragmanını yayınlayarak sevenlerinin dikkatini birden üzerine çekti.

Sizler eFootball hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyun çıktığında bir şans verecek misiniz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Haber Kaynağı: https://shiftdelete.net/konami-efootball-bekleyenleri-uzdu

Haber “Shiftdelete” sitesinden alıntılanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı