Teknoloji Haberleri

iPhone 14 ve Watch Series 8 cep yakan zamla geliyor!

Apple, birkaç ay sonra düzenleyeceği lansmanla birlikte yılın son eserlerini duyuracak. Eylül-Ekim’de yapılacak aktiflik kapsamında esas iPhone 14 ve Watch 8 ailesinin duyurulması bekleniyor. Lakin son bilgiler, hem iPhone 14 hem de Watch Series 8’in gözle görülür zamlanacağını söylüyor.

iPhone 14 ve Watch Series 8 artırımlı fiyatı ne kadar olacak?

Tüm dünyada tesirini gösteren enflasyon ve tıpkı vakitte tedarik meseleleri ile yüksek üretim maliyetleri Apple’ın fiyat siyasetinde değişikliğe gitmesine yol açacak. Başta iPhone 14 olmak üzere Eylül-Ekim periyodunda duyurulacak aygıtların bir evvelki kuşağa nazaran zamlanması bekleniyor.

Daha evvel ortaya çıkan bir raporda, iPhone 14 ailesinin fiyatının 100 dolar artabileceğini ortaya koymuştu. iPhone 13 mini‘nin yenilenmeyeceğini ve serinin başlangıç aygıtı iPhone 14 olacağını göz önünde bulundurursak, taban fiyatın 799 dolara yükseleceğini söylemek mümkün (iPhone 13 fiyatı 699 dolardı).

Bu yıl iPhone serisinde sırayla beklediğimiz modeller şu biçimde: 6.1 inçlik iPhone 14, 6.1 inçlik iPhone 14 Pro, 6.7 inçlik iPhone 14 Max ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max. iPhone 14’ün 799 dolardan başlayacağını kestirim ederek öteki modellerin de 100 dolarlık artırımla geleceğini söylemek mümkün.

Teknoloji devinin ayrıyeten Watch Series 8’i de artırımlı fiyattan sunması bekleniyor. Series 8 ve SE’nin muhtemelen tıpkı fiyatta olması beklense de, Watch 8 Pro isimli modelin cep yakacağı düşünülüyor. Argümana nazaran Watch 8 Pro, 900-999 dolar fiyat etiketiyle gelebilir.

Birkaç ay sonra düzenlenecek lansman iPhone 14 ve Watch 8 ailesinin ayrıntılarını göreceğiz, lakin döviz kurundan ötürü Türkiye’deki fiyatların artması zaten bekleniyordu. Bu savlar ile birlikte ortalama etiketlerin de zamlanacağını göreceğiz.

Peki siz iPhone 14 artırım hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Haber Kaynağı: Shiftdelete

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı