Mobil

iPhone 14 Pro always on display özelliğini gösteren video paylaşıldı

iPhone 14 Pro serisi, sırf yeni dizaynla değil, her vakit açık modunu desteklemesi beklenen yeni ekranla gelecek. 2022 iPhone Pro’ların ekranı 1Hz’e kadar düşen yeni değişken yenileme suratını destekleyecek. Bu, always on display özelliğini artık iPhone’larda göreceğimiz manasına geliyor. iOS 16’nın birinci betalarından beri her vakit açık ekran özelliği konuşuluyor lakin geçtiğimiz günlerde birinci sefer özelliğin nasıl çalışacağını gördük.

iPhone 14 serisi nasıl olacak?

4 gün evvel eklendi

iPhone 14 Pro always on display özelliği

Görünüşe nazaran, always on display özelliği Apple Watch’takine misal biçimde çalışacak. iPhone için yeni duvar kağıtları artık karartılmış öğelere sahip uyku isminde yeni bir etikete sahip. Görüntüden anlaşıldığı üzere, iPhone 14 Pro ekranı kapandığında duvar kağıtlarının uyku versiyonu devreye girecek. Duvar kağıdı her vakit açık modunda soluk biçimde görünecek ve saat ve kullanıcı tarafından ayarlanmış widget’lar gösterilecek, telefonun kilidi açıldığında tam parlaklığa dönecek.

Senelerdir Android telefonlarda olan, Apple tarafında Watch Series 5 ve üzeri modellerde gördüğümüz always on display özelliğini sonunda iPhone’larda da göreceğiz. 6.1 inç  iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max modelleri bu özelliği desteklerken, 6.1 inç iPhone 14 ve 6.7 inç iPhone 14 Max, 60Hz ekrana sahip olacağından her vakit açık modunu desteklemeyecek.

iPhone 14 Pro, tasarımı ve özellikleriyle ayrılacak

Apple’ın bu yıl dört yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor ve Pro modelleri yalnızca ekran değil, tasarım ve işlemci noktasında da ayrılacak. Apple’ın en yeni işlemci A16 Bionic çipin 14 Pro serisine özel olması bekleniyor. Pro modeleri, 8K görüntü kaydına müsaade veren 48MP kamerayla gelecek. Ayrıyeten bu modellerde bilindik çentik yerine delik çentik göreceğiz. Öte yanda iPhone 14 serisinde daha uygun bir ön kamera göreceğiz ve tüm modeller 6 GB RAM ile gelecek.

Haber Kaynağı: Donanimhaber

Haber URL: https://www.donanimhaber.com/iphone-14-pro-always-on-display-ozelligi-nasil-olacak–151250

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı