Mobil

iPhone 12 için zıt şarj kablosuz şarj mı geliyor?

iPhone 11 serisi ile karşımıza çıkması beklenen zıt kablosuz şarj özelliği, iPhone 12 modelleri için etkinleştirilebilir. Yeni ortaya çıkan FCC dokümanlarında, iPhone 12 için bu çeşit özellik eklendiği ortaya çıktı.

Pekala aksi kablosuz şarj iPhone 12 için aktifleşecek mi?

Aslında MagSafe aksesuarlarının yine ortaya çıkmasıyla birlikte, iPhone 12 için karşıt kablosuz şarj özelliğinin geleceği beklentiler ortasındaydı. Ortaya çıkan FCC evrakına nazaran yeni iPhone modelleri için kablosuz şarj aygıtlarını ve aksesuarları tekrar şarj edebilen 360 kHz şarj fonksiyonu formunda evrakta bir söz yer aldığı görülüyor.

Bu manada, yeni iPhone modelleri için ortada zıt kablosuz şarj özelliği için pürüz kalmamış üzere görünüyor. Fakat varsayımlar Apple’ın bu özelliği yazılımsal olarak engellediği tarafında.

Yeni ortaya çıkan AirPods 3 ve AirPods Pro 2 haberleri sonrası, bu iki yeni kablosuz kulaklığın tanıtılmasıyla iPhone 12 için de bu özelliğin kullanılabileceği konuşuluyor. Kulaklıkların 2021 yılı içinde ortaya çıkması bekleniyor. Bu da iPhone 13 öncesi aksi kablosuz şarj özelliğinin karşımıza çıkabileceğine işaret ediyor.

Son ortaya çıkan bilgilere nazaran AirPods 2 için yılın birinci yarısı, AirPods Pro 3 için ise yılın ikinci yarısı işaret ediliyor. Yeniden AirPods Studio için ise belirsizlik devam ediyor. Son gelen bilgilere bakılırsa, üst düzey kablosuz kulaklık projesi rafa kalkmış olabilir.

Pekala siz ne düşünüyorsunuz, Android telefonlarda uzun müddettir yer alan aksi kablosuz şarj özelliği, yeni iPhone modelleri için etkin hale getirilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı