Genel ProjelerSosyal Medya

Instagram, IGTV uygulamasını desteklemeyi bırakacağını söyledi

Instagram , bir blog gönderisinde bunun yerine tüm videoları ana Instagram uygulamasında ( TechCrunch aracılığıyla ) tutmaya odaklanacağını söyleyerek ayrı IGTV uygulamasını artık desteklemeyeceğini duyurdu . Yazı bir süredir Instagram'ın YouTube rakibi için duvardayken, resmi kapatma duyurusu, Instagram'ın videoya yaptığı baskınlardan biri için bir dönemin sona erdiğini gösteriyor.

Instagram gönderisinde , “videoyu keşfetmeyi ve oluşturmayı mümkün olduğunca basit hale getirme çabalarının bir parçası olarak” bağımsız IGTV uygulamasından kurtulduğunu söylüyor. Gönderi ayrıca, ana uygulamadaki tüm videoların tam ekran görüntüleyiciye ve dokunarak sessize alma özelliğine sahip olacağını ve Instagram’ın farklı video türlerini (video gönderileri veya Makaralar gibi) paylaşmak için tutarlı bir yol üzerinde çalıştığını söylüyor. Şirket ayrıca, bu yıl içinde “Instagram’da içerik oluşturucuların makaralarında görüntülenen reklamlardan gelir elde etmelerini sağlayacak yeni bir reklam deneyimini test etmeyi” planlıyor.

IGTV Rolü Yıllar İçinde Azaldı

Bağımsız IGTV uygulaması 2018’de duyurulmuştu ve uzun biçimli dikey videolar yayınlamak için bir yer olarak hareket ederek YouTube ile baştan sona gitmesi gerekiyordu. Bir yıldan kısa bir süre sonra, IGTV içeriği ana Instagram uygulamasında yoğun bir şekilde tanıtılıyor , videolar Keşfet sayfasında gösteriliyor ve önizlemeler hikayelerde ve ana beslemede gösteriliyordu. 2020’de Instagram , ana uygulamada sizi IGTV içeriğine götüren düğmeyi çok az kişinin kullandığı gerçeğini öne sürerek kaldırdı ve geçen yılın sonlarında şirket , IGTV’nin “Instagram TV” olarak yeniden adlandırıldığını ve IGTV’nin saatinin -uzun süre sınırı normal videolara da gelecekti.

Instagram IGTV Uygulamasını Kaldırıyor

IGTV uygulaması kullanımdan kaldırılırken, videolara bir dakikadan uzun süre eklenen Yayın İçi reklamlarla birlikte Instagram, hala videoya yoğun bir şekilde odaklanma niyetinde olduğunu açıkça ortaya koydu. IGTV’nin emekli olduğunu açıklayan Pazartesi günkü blog yazısının başlığı “Instagram’da video yatırımımıza devam ediyoruz” ve geçen yıl Instagram’ın lideri , bunun artık bir fotoğraf uygulaması olmadığını söyledi – bunun yerine, genel bir eğlence haline gelmek için TikTok ve YouTube gibi rakiplerin peşinden gidiyor. uygulama.

Kaynak
The Verge
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı