Sosyal Medya

Instagram Hikayelerine Çeviri Özelliği Geldi

Diğer birçok sosyal medya uygulaması gibi Instagram da platformuna yenilikler getiriyor ve üzerinde çalıştığı özellikler hakkında kullanıcıları sürekli bilgilendiriyor. Bu özelliklere yakın zamanda tanıtılan içerik filtreleme sistemini, hesaplar arasındaki geçişleri hızlandıracak olan widget özelliğini ve güvenlik odaklı Security Checkup özelliğini gösterebiliriz.

Şimdiyse sosyal medya devi, hikayeler bölümüne getirdiği bir yenilikle karşımızda. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, yabancı dildeki yazıların çevirilerini hikâyeden çıkmadan görebilecek. İşte detaylar:

Türkçe de dahil olmak üzere desteklenen 90’dan fazla dil var:

Bu özellik otomatik olarak çalışıyor. Hikayelerde gezinirken sistem, yabancı dildeki yazıları algılıyor ve üst taraftaki kullanıcı adının altına “Çevirisine Bak” seçeneği ekleniyor. Bu seçeneğe basıldığında ise alt taraftan çıkan ufak pencere hem orijinal yazıyı hem de yazının çevrilmiş halini gösteriyor.

Türkçe de dahil olmak üzere 90’dan fazla dili destekleyen ve dünyanın her yerinde kullanıma sunulan bu özelliğin, uluslararası kitleyle içerik paylaşmayı kolaylaştırması hedefleniyor. Instagram aslında 2016 yılından beri yapılan paylaşımlarda, biyografi kısmında ve yorumlarda çeviri özelliğini kullanıyordu. Yenilikle birlikte bu özellik, hikayeler kısmına da gelerek platformu herkes için bir adım daha anlaşılır hale getirecek gibi görünüyor.

Instagram, hikayelerdeki yabancı içerikleri çeviren ve oldukça beğenilen bu özelliğin sesleri çeviren versiyonunun şimdilik mümkün olmadığını söylüyor. Instagram dışında, getirdiği yeniliklerle öne çıkan bir başka sosyal medya uygulaması da Twitter’dı. Çeviri özelliği hakkındaki düşüncelerinizi ve özelliği denediyseniz deneyimlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.webtekno.com/artik-instagram-hikayelerinde-yazilar-istenen-dil-cevrilebiliyor-h112618.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı