Mobil

Huawei Çin’de katlanabilir Mate X’i piyasaya sürdü

Huawei’nin katlanabilir akıllı telefonu Mate X, kısaca Çin’de satışa sunuldu.

El cihazı, Huawei’nin çevrimiçi mağazasında 16.999 yuan (1.900 £) fiyatla satışa çıktı ve “dakikalar içinde” tükendiğini bildirdi.

Cuma günü bir Mate X satın alamayan telefon hayranları, 22 Kasım’da ikinci bir partinin satışa sunacağı bir şans daha bulacak.

Katlama cihazlarından birini satın alan herkes aynı zamanda ekranla ilgili tamirat ve değişikliklerden% 50 indirim alıyor.

5G Mate X, açıldığında 8 inç (20,3 cm) bir ekrana sahip bir modelde mevcuttur. Kapalıyken iki ekranı vardır – biri 6.8 inç, diğeri 6.6 inç.

Huawei, telefonun ilk satış için “sınırlı miktarlarda” mevcut olduğunu, ancak kaç tanesinin satıldığı konusunda kesin bir numara vermediğini söyledi.

Artan sayıda telefon üreticisi katlanabilir cihazlar sunmaya başlıyor. Samsung, Xiaomi ve Motorola , Royole gibi daha küçük oyuncularla birlikte esnek cihazlar üretti. Apple ve Google da dahil olmak üzere diğer telefon üreticilerinin kendi tasarımlarını denedikleri bilinmektedir.

Huawei cihazı başlangıçta Haziran ayında satışa sunuldu, ancak ABD tarafından yaptırımların uygulanmasının ardından lansman ertelendi.

Telefon şu anda yalnızca Çin’de bulunabiliyor ancak Huawei bir noktada diğer ülkelerde de kullanılabileceğini söyledi.

Analist CCS Insight’tan Ben Wood, Samsung Galaxy Fold’u birkaç hafta kullandıktan ve yeni çıkarılan Motorola Razr ile biraz zaman geçirdikten sonra Huawei’nin katlanır telefonu konusunda “kuşkucu” olduğunu söyledi.

Huawei’nin ekranı telefonun dışına koyma kararının kazara hasara “inanılmaz derecede hassas” olduğunu söyledi.

“Bu risk, göz sulama fiyatı ve yalnızca Çin’de gönderilme kararı, güvenilir bir ticari ürüne sahip olmak yerine,“ mümkün olanın sanatını ”sergileyen Huawei ile ilgili daha süper bir niş cihazı olup olmadığını merak etmemi sağladı.” BBC’ye söyledi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı