Teknoloji Haberleri

Hazreti Yasuo ‘Hazreti Coin’ İsimli Token Çıkardı

Ülkemizde kripto para piyasasında son periyotta ilgi cazibeli gelişmeler yaşanıyor. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Türkiye gündeminde yaşanan gelişmeler sonrası Sedat Peker’in bir tokeninin çıkması hayli konuşulmuştu. Kaynağı bilinmeyen bu token, kısa müddette ilgi gördü ve tıpkı Dogecoin ve Shiba Inu üzere göğüs tokenler ortasındaki yerini aldı.

Artık ise ünlü bir YouTuber’ın kendi tokenini çıkardığını öğrendik. Hazreti Yasuo olarak bilinen YouTuber Mustafa Yavuz, ‘Hazreti Coin’ isimli tokenini çıkardığını duyurdu. Fakat Mustafa Yavuz’un tokeni, üstte verdiğimiz örneklerden biraz farklı. Tokenin alış ve satışlarından alınacak kurullarla oluşturulacak bir havuz, SMA hastalarına dayanak olmak için kullanılacak.

Birinci 24 saatte 42 kat paha artışı:

Binance Smart Chain üzerindeki merkeziyetsiz borsa PancakeSwap üzerinden satışa çıkan Hazreti Coin, süreç görmeye başlamasından sonraki birinci 24 saatte, 42 kat bedel artışı yaşadı. Token projesinin emeli, hazreticoin.com sitesinde ”Türkiye’deki SMA hastalarına ve çeşitli insani yardım kuruluşlarına alış ve satışlardan %3 Transaction Fee havuzuyla kaynak oluşturularak holders ismine bağış yapılmak emeliyle kurulmuştur.” sözleriyle açıklandı.

Tekrar internet sitesinde yer alan bilgilere nazaran yapılan bağışların dekontları nizamlı olarak tokenin Instagram hesabında ve Telegram hesabında paylaşılacak. Hazreti Coin ile ilgili dikkat çeken ufak bir öbür ayrıntı ise geçmişte Elon Musk’ın Dogecoin için de kullandığı; kripto para piyasalarında sık sık kullanılan ve önemli yükselişleri temsil eden “to the moon” (Ay’a) ‘to the moon’ sloganına sitesinde yer vermesi.

Kaynak: https://www.webtekno.com/hazreti-yasuo-hazreti-coin-token-cikardi-h110757.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı