Teknoloji Haberleri

Harmony saldırısında Kuzey Kore izleri, ödül avı başladı

Geçtiğimiz hafta Harmony ağında yer alan Horizon köprü platformunun akına uğraması sonucunda 100 milyon dolarlık ziyan oluşmuştu. Axie Infinity saldırısını yapan Kuzey Koreli Lazarus grubu tekrar işin ardında.

Harmony akınında ziyan büyük

Horizon köprüsünün Ethereum tarafındaki bir açığı kullanan saldırganlar 85837 ETH yani o periyodun karşılığı olarak 100 milyon dolar çalmıştı. Harmony çaldıklarını geri verme karşılığında 1 milyon dolarlık ödül teklif etmişti lakin bir gelişme olmadı.

Tekrar kripto para dünyasına siber taarruz

6 gün evvel eklendi

Araştırmalar Kuzey Koreli Lazarus takımının işin gerisinde olduğunu gösteriyor. Bu grup Axie Infinity taarruzunda çaldığı 600 milyon doları Tornado Cash platformunda aklayarak ortadan kaybetmişti. Yani geri verme niyeti olan bir küme değil. Zati 36000 adet ETH çoktan aklanmış durumda. Kümenin bugüne kadar 2 milyar dolarlık akın yaptığı iddia ediliyor.

Harmony grubu tekrar de ikinci bir talih vermek istiyor ve varlıkları geri gönderirse 10 milyon dolarlık bir ödül vadediyor. Öbür taraftan saldırganlar ile ilgili bilgi sağlayanlara da 10 milyon dolara kadar ödül verilecek. Yani şimdi somut bir gelişme yaşanmadı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Harmony saldırısını kim yaptı?

Haber Kaynağı: Donanimhaber

Haber URL: https://www.donanimhaber.com/harmony-saldirisini-kim-yapti–150200

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı