Mobil

Galaxy Note 10 kullanıcıları, S Pen sorunlarından şikayetçi

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ model akıllı telefon sahipleri, son vakitlerde yaşadıkları S Pen problemlerinden şikayetçi durumdalar. Sorun, Mart yahut Nisan 2021 güvenlik yaması yükledikten sonra faal olarak görülmeye başladı.

Güncellemeler sonrasında Samsung’un 2019’da piyasaya sürülen amiral gemisi akıllı telefonlarında, vakit zaman S Pen kaleminin ilişkisinin kesilmesine neden olan bir sorun var. Bu, Air Actions dahil kimi özelliklerin çalışmamasına neden oluyor. S Pen’in devre dışı bırakılması sorunu büsbütün yeni olmasa da, son vakitlerde şikayetlerin sayısı arttı. Kullanıcılar bu problemden mutlu değil ve Samsung’u sorunu düzeltmeye çağırıyorlar.

Samsung sorunu şimdi çözmedi

Aygıt sahiplerinden kimilerine nazaran, S Pen’i akıllı telefondaki yuva kısmından çıkarır çıkarmaz bir ilişki kesme yanılgısıyla karşılaşıyorlar. S Pen’i tekrar bağlasanız bile sorun devam ediyor. Garip bir halde, S Pen’in Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10+ ile ilişkisi kesilmesine karşın. kullanıcılar ekranda gezinmek, kaydırmak ve dokunmak için kalemi yeniden de kullanabildiklerini belirtiyorlar.

Fakat, kamera uygulaması, galeri uygulamasındaki fotoğraflarda gezinirken ve ses düzeyini denetim etmek için Air Actions özelliğini kullanamıyorlar. Çeşitli raporlarda, sorunun 2020 ortasından beri devam ettiği belirtiliyor. Ne yazık ki, Güney Koreli teknoloji devi bu sorunu şimdi ortadan kaldırmadı ve Galaxy Note 10 akıllı telefon sahiplerine rastgele bir tahlil sunmadı.

Kaynak: Donanım Haber

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı