Oyun Dünyası

Flashback 2 Duyuruldu

Retro oyun ‘remake’lerini seven oyuncuların ilgisini çekebilecek bir haber, Fransız geliştirici şirketi Microids’ten geldi. Şirket, Flashback 2’nin geliştirme sürecinde olduğunu duyurdu. Bir remake oyunun devamı niteliğinde olan Flashback 2’nin 2022 yılında çıkması planlanıyor.

Remake olarak çıkan birinci Flashback, 2013 yılında piyasaya sunulmuştu. 8 yıllık ortanın akabinde gelen açıklamayla platform macerasının ikinci bir oyunla devam edeceği öğrenildi ve oyunun sevenleri, hakkında gelecek haberleri beklemeye başladı bile.

Kendini iki sefer unutturan seriden yeni oyun muştusu

Özgün Flashback, 1992 yılında Nintendo SNES, Sega Genesis ve PC için çıkarılmıştı. Bilim-kurgu temalı platform oyunu hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşsa da 21 yıl boyunca ikinci bir oyun gelmedi. 2013’te ise VectorCell, tıpkı ismi taşıyan bir remake oyun geliştirdi ve oyun, Ubisoft tarafından dağıtıldı. İkinci kere sessizliğe gömülen oyundan bu vakte kadar gelen birinci haber ise, bir devam oyununun yapılacağı oldu.

2013 remake’i başarısız olmuştu

Kılık değiştiren uzaylıların dünyadaki varlığını keşfeden bir casusu denetim ettiğimiz birinci oyun, 1995’e kadar 750 bin kopya sattı. Bu sayı, o devrin oyun kesimi için hayli büyük bir başarıydı. Fakat 2013 imali remake bu muvaffakiyetin yanına bile yanaşamadı. PS3, Xbox 360 ve PC’ye çıkan Flashback, aldığı düşük puanlarla unutuldu. Microids, yeni oyunun neler vadettiğiyle ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Fakat çıkışın 2022 yılında gerçekleşeceğini belirtti. Flashback 2’nin yepyeni oyuna layık olup olmayacağını ilerleyen vakitlerde göreceğiz.

Kaynak: https://www.webtekno.com/remake-devam-oyunu-flashback-2-duyuruldu-h109490.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı