Yazılım

Epic Games’in haftalık verdiği ücretsiz oyunlar için ne kadar para harcadığı ortaya çıktı

Dijital oyun platformu olan Epic Games, bildiğiniz üzere çeşitli atılımlarıyla PC oyunculuğunda Steam’e rakip olmayı başardı. Bu atılımlarından biri de haftalık olarak verdiği fiyatsız oyunlar. Pekala Epic Games bu fiyatsız oyunlar için ne kadar para kaybediyor?

Bildiğiniz üzere şu anda Apple ve Epic Games ortasında bir dava bulunuyor. Son birkaç gündür de bu dava sebebiyle birçok doküman ortaya çıkmaya başladı ve daha da çıakcak üzere duruyor. Son doküman de Epic Games’in fiyatsız oyunlar için ne kadar para harcadığını gösteriyor.

Sızdırılan belgere nazaran Epic Games, 14 Aralık 2018 tarihinden 26 Eylül 2019 tarihine kadar verdiği fiyatsız oyunlar için toplamda 11.5 milyon dolar para harcamış. Bu tarihler ortasında Epic Games’in her hafta değil iki haftada bir oyun ikram ettiğini hatırlatalım.

En Çok Batman Arkham Serisine Para Harcanmış

Bu 9 aylık süreçte Epic Games’in en çok para harcadığı oyun Batman Arkham serisi ve toplamda 1.5 milyon dolar harcamış. Batman Arkham serisinin fiyatsız verildiği hafta ise 613.912 kişi Epic Games’e kayıt yaptırmış. En çok para harcadığı ikinci oyun ise Subnautica. Ona da 1.4 milyon dolar harcamış ve o hafta 804.052 kişi Epic Games’e kayıt yaptırmış.

Epic Games‘in verdiği fiyatsız oyunların katiyen karşılığı hoş üzere duruyor. Lakin daha yakın süreçte, bilhassa 2020’de ne kadar harcadıkları ve ne kadar üye kazandıkları daha büyük merak konusu. Tüm listeyi aşağıda bulabilirsiniz

Kaynak: Donanım Haber

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı