Oyun Dünyası

Epic Games, tester’lara birçok avantaj ve tam zamanlı iş imkanı sağlıyor!

Oyun indirme ve oynama platformlarında birçok kişi bazı oyunlar için henüz yayınlanmadan tester olur ve deneyimlerini oyun şirketleriyle paylaşırlar. Bu, şirketler için yararlı olsa da, tester kullanıcıların birçok hakkı elinden alınıp zor şartlarda çalıştırılıyorlar. Epic Games, bu düzeni değiştirecek bir karar aldı. İşte test oyuncularını sömürülmekten kurtaracak müjde…

Tester’lar tam zamanlı çalışan olabilecek

Epic Games, ABD merkezli koşullu çalışanlarını tam zamanlı ve avantajlarla işe alıyor. Fortnite geliştiricisi, kalite güvencesi (QA) tester’larının yanında diğer uygun çalışanlara da tam zamanlı iş imkanı sunuyor.

The Verge tarafından elde edilen, çalışana yönelik bir notta Epic Games, ABD merkezli uygun koşullara bağlı işçilere tam zamanlı isteğe bağlı istihdam sunacağını ve bu tekliflerin çoğunun 4 Nisan 2022’de geçerli olacağını belirtiyordu. Bazı işçilerin teklif alamayacağını belirten istisnalardan da bahsediyordu.

Epic Games sözcüsü Elka Look’un söylediğine göre, birkaç yüz müteahhit işe alınacak ve hepsi olmasa da çoğu kalite güvence (QA) tester’ı olacak. Eastridge, Hays ve Nextaff dahil olmak üzere geçici ajanslar aracılığıyla QA tester’lar ve diğer işçilerle sözleşme yapılıyor.

Epic Games de dahil olmak üzere oyun endüstrisi, test oyuncuları konusunda oldukça acımasızdı. Birçok test oyuncusu, saatlerce aralıksız olarak çalıştırılıyor. Üstelik bazen bu crunch denen çalışma dönemleri karşılığında bir ücret de almıyorlar. 2019’da Epic Games, Fortnite’ı hayranların beklentileri doğrultusunda iyileştirmek için geçen uzun iş günlerini açıklamasının ardından eleştirilerle karşılandı.

Oyun şirketinin attığı bu adım, rakip firmalar arasındaki rekabeti artıracak gibi gözüküyor. Diğer oyun geliştirme stüdyolarını da QA test uzmanları ve diğer çalışanlar için çalışma koşullarını iyileştirmek yolunda bir nevi teşvik edecek.

Sizler Epic Games’in attığı bu adım hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce diğer oyun geliştirme stüdyoları da benzer adımlar atacak mı? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Haber Kaynağı: https://shiftdelete.net/epic-games-testerlara-bircok-avantaj-ve-tam-zamanli-is-imkani-sagliyor

Haber “Shiftdelete” sitesinden alıntılanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı