Mobil
Trend

En İyi Kablosuz Kulaklıklar 2020

En iyi kablosuz kulaklık 2020 listesine girmeden önce şunlara değinmekte fayda var;

Birçok kişi ucuz ve gerçek kablosuz kulaklık arıyor. Ve aynı zamanda birinci sınıf ses kalitesi istiyorlar… Eğer sizde böyle bir arayışın içindeyseniz, bu liste tam size göre…

İyi görünen, ucuz kablosuz kulaklık bulmak nispeten kolaydır. Ama çoğu kişinin ucuz kulaklık alırken iç geçirdiği yada düşünmeden geçemediği en önemli gerçek şu; “Ses Kalitesi”

Ama ne yazık ki, en iyi kablosuz kulaklıkların çoğu oldukça pahalıya mal oluyor. Ses kalitesi sizin temel önceliğiniz ise daha fazla harcama yapmanız kaçınılmazdır.

En iyi kablosuz kulaklık modelleri de büyük boyutlardadır. Ses kalitesi söz konusu olunca kablosuz kulaklıkların boyutu önemli oluyor. Burada şunu belirtmekte fayda var; En iyi performansı elde etmek için, en iyi kablosuz kulaklıkların rahat ve doğru oturması gerekir.

Bazı durumlarda kulak içi kulaklıklar kaliteli ses performansına sahip olsa da, tam oturmaması rahatsız edici olur ve performansı tam sağlayamazsınız.

Aşağıda performans, gürültü engelleme, pil, ses kalitesi ve ne kadar rahat oldukları gibi özelliklerin bir dökümü ile en iyi kablosuz kulaklıkların bir listesi bulunmaktadır.

En İyi Kablosuz Kulaklık Listesi

Sony WF-1000XM3 Kablosuz Kulaklık

Sony kablosuz (AirPods tarzı) kulaklık arenasında çok fazla rekabette olmadı, ancak yeni WF-1000XM3 kulaklıkları bunu değiştirebilir. Bu kablosuz gürültü önleyici kulaklık çifti çok ucuz olmasa da, 201$’dan başlayan fiyatlarla edinebilirsiniz. WF-1000XM3 kablosuz kulakiçi kulaklıklar ayrıca çoğu kulaklık modelinin sahip olmadığı bir özelliğe sahiptir: ortam gürültüsünü azaltmak için aktif gürültü iptali.

Tek dezavantajı, ter veya suya dayanıklı olarak derecelendirilmemesidir. 

Sony WF-1000XM3 aktif gürültü önleyici kulaklıklar, aACX için değil AAC destekli Bluetooth 5.0 kullanıyor.

Sennheiser Momentum Gerçek Kablosuz

Sennheiser’ın Momentum True Wireless kulaklıkları 240 €’dan satıldığını görüyoruz.

Bose SoundSport Free  ve Jabra’nın kablosuz kulaklıklarından daha pahalıdırlar, ancak mükemmel bir dinleme deneyimi için daha iyi bas ve daha temiz, daha ayrıntılı ses ile üstün ses çıkarırlar. 

Ayrıca, sağlam ortam gürültüsü azaltma özelliklerine sahip telefon görüşmeleri yapmak için iyi ses kalitesine sahiptirler ve Jabra’dan daha büyük olmalarına ve kulağınızdan biraz daha fazla çıkmalarına rağmen genel olarak rahat bir uyum sunarlar.

Pil ömrü 4 saat olarak derecelendirilmiştir. Şarj için; AAC ve aptX destekli Bluetooth 5.0 kullanıyor ve ürün yazılımı güncellemesi performanslarını biraz daha geliştirdi.

Ayrıca bu kablosuz kulakiçi kulaklık suya dayanıklı olarak üretilmiştir.

Anker Soundcore Liberty 2 Pro

Anker, değerli kulaklıklarıyla daha çok bilinir, ancak 100 € liste fiyatı taşıyan Soundcore Liberty 2 Pro kulaklıklarıyla daha özel bölgeye adım atmaya çalışıyor. Tasarım açısından bakıldığında, Sony 2 WF-1000XM3 ile bazı benzerlikleri paylaşıyorlar, ancak Liberty 2 Pro’nun tomurcuklarında aktif gürültü engelleyici yok. 

Anker, Knowles Balanced Armature ile birleştirilmiş büyük 11mm sürücülerine sahip olduklarını, tek bir şarjla 8 saate kadar pil ömrü ve arayanların sizi duyabilmeleri için gürültü önleyici mikrofonlara sahip olduklarını söylüyor. USB-C üzerinden şarj ederler ve kablosuz şarjı da desteklerler.

Güçlü bas performansı ve çok fazla ayrıntı içeren zengin ses ile birinci sınıf gerçek kablosuz kulaklıklar gibi geliyorlar.

AAC ve aptX desteği ile Bluetooth 5.0 kullanıyorlar. Ürün suya dayanıklı.

Beats Powerbeats Pro

Powerbeats Pro, AirPod’lardan daha iyi ses ve pil ömrüne sahiptir ve kulaklarınızda güvenli bir şekilde kalır. Hızlı eşleştirme, sağlam kablosuz bağlantı ve iOS kullanıcıları için her zaman açık Siri ses tanıma da dahil olmak üzere 2019 AirPod’ların tüm temel kolaylıklarını sunuyorlar. Telefon görüşmesi kalitesi mükemmel. Müzik çalma kontrolü için fiziksel düğmeler Android kullanıcılarına hitap edecek.

The Powerbeats Pro, AirPod’lardan daha pahalıdır. Şarj kutusu cep dostu değildir ve kablosuz şarj da sunmaz. Kulaklıklar tiz bir itme sağlar ve tüm kulaklara tam olarak oturmayabilir. Jumbo şarj kutusunu ve yüksek fiyatı göz ardı edebiliyorsanız, Powerbeats Pro gerçek kablosuz kulaklıklar birkaç temel özellikle AirPod’lardan üstündür.

Geliştirilmiş Kablosuz Kulaklık Tasarımı

Jabra Elite 75t, önemli ölçüde geliştirilmiş bir tasarım ve daha iyi pil ömrü dahil olmak üzere, onu en iyi gerçek kablosuz modellerden biri haline getirmek için yeterli iyileştirmelere sahiptir.

Elite 75t modeli Elite 65t ile aynı sürücüleri kullanırken, Elite 75t’nin sesi hafif bir yükseliş. Daha küçük tasarım sayesinde, bunlar daha fazla kulağa daha iyi uymalı ve ses sızdırmamalı.

Bunlar Bluetooth 5.0 kullanıyor ve AAC için destek veriyor, ancak aptX kullanmıyor. Görsel’de de anlatıldığı gibi ürün suya dayanıklı.

En İyi Kablosuz Kulaklıklar’dan Biri;

Master & Dynamic MW07 Plus

Master & Dynamic MW07 Plus, şirketin MW07 modelinin ikinci neslidir. Güncelleme, pil ömrünü (10 saat 3,5 saate kadar) büyük ölçüde artırdı, Bluetooth 5.0 ve her kulaklıkta iki mikrofonla aktif gürültü engelleme sunuyor. Kulaklık herkesin kulağına eşit derecede uymayabilir. Farklı bir görünüme ve çok iyi bir sese ve harika bir dinleme deneyimine sahiptirler. Pürüzsüz, iyi dengelenmiş ses ve iyi tanımlanmış bas ile daha fazla odyofil ses profili sunarlar. 

Dahili şarj edilebilir pili ile kasa size ek üç şarj sağlar (USB-C ile şarj olur). Master & Dynamic’e göre, bunlar AAC ve aptX’i destekliyor ve 20 metreden uzun bir menzile sahip.

Klipsch T5 True Wireless

Klipsch’in T5 True Wireles ses performansı oldukça etkileyici. Keskin, iyi tanımlanmış bas ile güzel detaylar sunuyor. Tek uyarı, her kulak için aynı sıkılığı sağlayamayabilir. Kulakiçi kulaklıkla sorunu olanlar iyi düşünsün derim. 

Zippo’dan ilham alan kasa nispeten kompakt boyutu nedeniyle biraz ağır olsa da, zarif, sağlam ve USB-C şarj özelliğine sahip. Pil ömrü de önemli bir noktadır: Kulaklıklar, orta ses seviyelerinde tek bir şarjla 8 saate kadar çalışabilir ve dahili pili ile kasa, hareket halinde üç ek şarj sağlar. 

T5 Wireless Suya Dayanıklı, Bluetooth 5.0 kullanıyor ve hem AAC hem de aptX için destek içeriyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı