Genel Projeler

Elon Musk’tan Tesla Model S Plaid+ için makûs haber

Tesla tarafından piyasaya çıkartılması beklenen üstün araba düzeyindeki Model S Plaid+ için makûs haber geldi. Şirketin CEO’su Elon Musk gelişmeyi Twitter’dan verdi.

Musk, Twitter‘dan takipçilerine S Plaid modelinin çok düzgün olduğunu ve bu sebeple Plaid+’ın iptal edildiğini söyledi. CEO ayrıyeten şimdiye S Plaid’in kadarki en süratli araçları olduğunu sav etti.

Elon Musk: Tesla Model S Plaid+ gerekli değil

Musk açıklamasında, “Plaid+ iptal edildi. Plaid çok âlâ olduğu için gerek yok. 0’dan 60’a 2 saniyenin altında çıkıyor. Şimdiye kadar yapılmış en süratli üretim arabası. İnanılması için hissedilmesi gerekir” sözlerini kullandı.

Öte yandan Plaid+‘ın daha süratli olması bekleniyordu. Lakin farkın çok büyük olacağı garanti değildi. Elon Musk‘ın açıklamalarının bir latife olma ihtimali de düşünüldüğünde, Tesla’nın rastgele bir pil yükseltmesi alacak modelinin gelecekte karşımıza çıkması mümkün gözüküyor.

Ayrıyeten Musk, Tesla’nın Model S Plaid+’ı iptal etme kararında yeni bir pil tipinin tesirli olup olmadığına değinmedi. CEO, geçen yılın Eylül ayında, şirketin hem daha ucuz hem de daha yüksek performanslı elektrikli arabalar sunmasını sağlayacak planlarını açıklamıştı. Fakat Nisan ayında, bu planların muhtemelen 12 ile 18 ay uzakta olduğunu söylemişti.

Son olarak Tesla CEO’sunun, 10 Haziran için bir Plaid teslimat aktifliği planladığını ve Tesla paylarının açıklamaların akabinde yüzde 1.4 düzeyine kadar düştüğünü belirtmekte yarar var.

Haber Kaynağı: https://shiftdelete.net/tesla-model-s-plaid-surumu-iptal-edildi

Haber “Shiftdelete” sitesinden alıntılanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı