Mobil

Çocuklar İçin Güvenilir Bir Uygulama: Kidso

İnternet kullanım yaşı artık epey düşmüş durumda. Bilinçli bir kullanımdan bahsetmesek de çocuklar küçük yaştan itibaren özellikle TikTok gibi video içeriklerinin ağırlıkta olduğu platformları kullanmaya başlıyorlar. Ancak bu platformlardaki içerikler ne yazık ki her zaman çocuklara uygun olmuyor.

Uygunsuz dil kullanımı, cinsel içerik, şiddet, çıplaklık ya da reklamlar gibi pek çok platformda karşımıza çıkan içerikler, söz konusu çocuklar olduğunda son derece sakıncalı. Bu türden içeriklerin çocukların psikolojisi ve gelişimi üzerinde negatif etkileri olduğu biliniyor. Fakat internetin aslında çocuklar için de ‘faydalı’ hale getirilmesi mümkün ve bunu hayata geçirmeyi başarmış bir uygulama var; Kidso.

Pedagogların katkılarıyla hazırlanan içerikler ile güvenli bir platform:

Çocukların eğitici, eğlenceli ve güvenli içeriklere ulaşarak internette geçirdikleri vakti bu şekilde değerlendirebilmeleri amacıyla yola çıkan Kidso, pedagogların katkılarıyla hazırlanan masalların, hikayelerin ve oyunların yer aldığı bir uygulama.

Kidso’da çocukların keyifle izleyebileceği ve dinleyebileceği sesli ve görüntülü masalların yanında eğitici oyunlar da var. Bu da uygulamayı çocukların keyifle kullanacağı bir uygulama haline getirmiş. Ayrıca arayüz tasarımı da oldukça basit ve hem Android hem de iOS cihazlar için çevrimiçi mağazalardan ücretsiz indirmek mümkün.

Dünya klasiği masallardan çocuk şarkılarına, hafıza ve dikkat oyunlarından yaratıcılığı besleyen oyunlara kadar pek çok seçeneğin yer aldığı Kidso’yu daha yakından incelemek isterseniz buraya tıklayarak internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.webtekno.com/cocuklari-internetteki-tehlikelerden-koruyan-uygulama-kidso-h112627.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı