Sosyal Medya

Clubhouse’ta Yayınlanan Evlilik Törenini 27 Bin Kişi Dinledi

Şu sıralar cazibesini bir ölçü kaybetmiş olsa da bilhassa yılın birinci aylarında inanılmaz bir ivme ile popülerleşen sesli sohbet odaklı toplumsal ağ uygulaması Clubhouse, tekrar enteresan bir ‘ilk’ ile gündeme geldi. Clubhouse’ta tanışan bir çift, evlilik merasimlerini tekrar Clubhouse üzerinden yayınladı ve merasimi rekor sayıda dinleyici takip etti.

Eski model Natasha Grano ile Michael Graziano, ‘çöpçatan‘ lakaplı Carmelia Ray tarafından açılan bir Clubhouse odasında birbirlerini buldular ve çevrimiçi ortamda başlayan bağlantıları, tekrar bir çevrim içi ortamda binlerce dinleyicinin şehitliğinde evlilikle taçlandı. Üçüncü taraf bir Clubhouse istatistik sağlayıcısı olan Direcon’un bilgilerine nazaran iki saatlik evlilik merasimi Clubhouse’ta 27 bin kişi tarafından dinlendi.

İkili memnunluk dileklerini iletmek için odaya katılan Clubhouse yöneticilerinden Stephanie Simon, sonrasında vermiş olduğu bir demeçte, “İnsanların yeni birileriyle tanışmak, dostluklar kurmak ve nihayetinde kilometre taşı olarak nitelendirilebilecek tecrübeleri birbirleriyle paylaşmak için Clubhouse’u kullanmalarından daima olarak ilham alıyoruz. Bu düğün bize sesin gücünü ve samimiyetini hatırlatıyor” sözlerini kullandı.

Natasha Grano, bir unsur konut sahipliği yapan nikah merasimlerinin akabinde yapmış olduğu açıklamada, “İkimiz de ünlü çöpçatan Carmelia Ray’in Clubhouse odalarından birindeydik ve Michael’ın sesini duyar duymaz onun özel biri olduğunu anladım” derken; eşi Michael Graziano ise Grano’yu görmek için nisan ayında bir haftalığına İngiltere’ye gittiği seyahati hakkında, “Büyükannem bana ‘O uçağa binip bir bayan ve bir çocukla geri dönersen seninle bir daha asla konuşmam’ dedi. Kendimi berbat hissettim lakin tekrar de gittim.” sözlerini kullandı.

Gerçek nikah merasimlerinde konuşmalar nispeten uzun sürüyor olsa da Grano ile Graziano’nun nikah merasimleri bir Clubhouse yayını olduğundan konuşmalar en fazla iki dakika uzunluğundaydı ve tüm konuşmalar Clubhouse’un ikonik cümlesi “Teşekkür ederim, konuşmayı bitirdim” halinde sonlandırıldı. Sanal düğünün davetlilerinden toplumsal medya fenomeni Kiante Young, “Umarım gelecekte Clubhouse’ta bebek partinizi de kutlarız” sözlerini kullandı.

Kaynak: https://www.webtekno.com/clubhouse-yayinlanan-evlilik-torenini-27-bin-kisi-dinledi-h110954.html

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı