Mobil

Apple’dan iPhone 13 tedariği için yeni müttefik

Apple, gelecek yılın Ocak ayına kadar 90 ile 95 milyon iPhone üretmeyi hedefliyor. Şirket bu amacı doğrultusunda tedarik zincirini artırmak için yeni bir anlaşmaya imza attı.

Nikkei Asia tarafından yayınlanan rapora göre Apple, üretim hedeflerini karşılamak için Çinli Luxshare Precision ile anlaşma sağladı. Şirket, teknoloji devi Apple‘ın halihazırda tedarikçilerinden olan Foxconn ve Pegatron‘un siparişlerinin yüzde 3’ünü devraldı.

Diğer Apple tedarikçileri tedirgin

Luxshare’in iPhone üretiminin küçük bir yüzdesini elinde bulundurmasına rağmen, rakip üreticileri rahatsız ettiği ifade ediliyor. Zira Çinli üreticinin rekabet gücüne ve gelecekte daha büyük siparişlere sahip olma ihtimaline karşı diğer tedarikçilerin temkinli olduğu bildirildi.

Luxshare’in iPhone üretimine soyunması, Apple’ın Çin’deki ABD ticaret kısıtlamalarını aştığının bir başka göstergesi. Örneğin Çin merkezli başka bir firma olan ve geçmişte arka cam tedarik eden Lens Technology, bu yıl metal kasa tedarik edecek. Kamera lensi üreticisi Sunny Optical de az miktarda kamera lensi tedarik etmişti.

Yayınlanan rapor, BOE Technology’nin yakın zamanda iPhone 13 için OLED panelleri tedarik etmeye başlayacağını, bunun için ise Apple’ın onayını beklediğini açıklamasının ardından geldi. Rapor ayrıca, Apple’ın tedarik zincirini olabildiğince çeşitlendirme ve Foxconn ve Samsung gibi büyük şirketlerle pazarlık gücünü artırma hedefi olarak da yorumlanıyor.

Haber Kaynağı: https://shiftdelete.net/apple-iphone-13-uretimi-zincirini-genisletiyor

Haber “Shiftdelete” sitesinden alıntılanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı