Mobil

Apple’dan 5G teknolojisi için yeni adım

Apple Glass üzere giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışan şirket, yenilikçi yaklaşımlar ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Yayınlanan rapora nazaran Apple, kendi 5G çipini geliştirecek.

Apple, donanım ve yazılım uyumluluğu konusunda birçok firmayı geride bırakmayı başardı. Kendi 5G çipini üretmek isteyen şirket, eserlerinde daha yüksek uyumluluk sağlayabilecek. Apple’ın 5G atılımı, bilhassa yüksek bant genişliğine gereksinim duyan eserler için büyük değere sahip.

Apple, geliştirdiği 5G çipini tüm eserlerinde kullanacak

San Diego’daki Apple ofisinde bulunan yaklaşık 140 iş ilanı, 5G çip geliştirmeye odaklanmış durumda. Uydu mühendislik şirketi olan Irvine, Broadcom çalışanlarını şirkete çekmeye çalışmak için emsal formda yaklaşık 20 kişilik iş ilanı oluşturdu.

Apple’ın 2023’ten itibaren kendi modemlerine geçmesi ve TSMC’nin Apple için 5G çip üreticisi olacağı varsayım ediliyor. Birtakım analistler, Apple’ın çip üretimi için ASE Technology ile de görüştüğünü belirtiyor.

Şirketin amaçlarını gerçekleştirdikten sonra MacBook ailesine de 5G çipi ekleyeceği düşünülüyor. Qualcomm ile 5G çipi konusunda sorun yaşayan şirket, yeni atağıyla birlikte kullanıcılarına daha güzel eserler sunabilecek.

Tantra Analyst’in kurucusu Prakash Sangam, bir sinyali etkileyebilecek birden fazla şartla uğraşmanın karmaşık olduğuna dikkat çekti. Bahis hakkında açıklama yapan Sangam, “Bazı istikametlerden 5G çipinin M1 üzere bir işlemciden daha karmaşık olduğunu belirtmekte yarar var. Bu durum, Apple’ın 5G çipi üretimini zorlaştıracaktır. Kâfi vakit, kaynak ve para harcarsanız, bu yapılabilir. Fakat bunu 2023 yılında yapmaları pek mümkün değil.” dedi.

Haber Kaynağı: Shiftdelete

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı